Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Příspěvekod TomasV » ned srp 13, 2023 18:32

Co o nem vim :

- zenil se Ceskych Lhoticich N°3 15.2.1795 s Annou rozenou Matiejkovou
- mel 2 dcery Magdalenu a Annu , obe narozene v Ceskych Lhoticich N°3
- Magdalena se narodila 24.6.1796
- Anna se narodila 11.12.1803
- Behem Napoleonskych valek slouzil v 28 regimentu barona Fröhlicha odkud se vratil jako invalida pred 1803
- U jeho svatby je identifikovan jako "ze vsi Bezdekov" . Tady se pravdepodobne jedna o Dolni Bezdekov kousek od Vejvanovic a nedaleko od Ceskych Lhotic
- Pri narozeni Magdaleny je identifikovan jako "podruh patrici k panstvi Nasavrky"
- Jeho umrt jsem nenasel ale zemrel mezi 1803 (narozeni Anny) a 1814 (svatba Magdaleny) pravdepodobne v Ceskych Lhoticich N°3.

Prohledal jsem pul tuctu matrik narozeni priblizne mezi 1765 a 1775 (1765 uz by byl asi moc stary k vojenske sluzbe behem Napoleonskych valek) ale nejenom jsem nenasel stopu o nem ale nanasel jsem misto kde by byla spousta Polacku.
Zpravidla kdyz hledam v 18tem stoleti a drive tak vzdy najdu nejake misto kde se to hemzi jmenem ktere hledam protoze pohybovani bylo relativne komplikovane a rodiny mely zpravidla spoustu deti.

Ted tedy uz nevim kam a jak tak se zeptam jestli nekdo nema nahodou nejaky napad nebo popripade uz take Polacky hledal a nasel.
Naposledy upravil TomasV dne pon srp 14, 2023 14:48, celkově upraveno 1
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Příspěvekod Zora » ned srp 13, 2023 18:43

Vkládejte odkazy. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Příspěvekod TomasV » pon srp 14, 2023 15:16

Odkazy :
- Narozeni Magdaleny (Mareny) 2. vlevo https://matriky.online/zamrsk/000-00999 ... 62&y=0.287
- Narozeni Anny 2. vlevo https://matriky.online/zamrsk/000-01000 ... 40&y=0.350
- Svatba Frantze s Annou Matejkovou 1. nahore https://matriky.online/zamrsk/000-01003 ... 56&y=0.181
- Savtba Magdaleny kde je videt ze Frantisek Polacek je jiz mrtvy 2. nahore https://matriky.online/zamrsk/000-01003 ... 18&y=0.249
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Příspěvekod granaj » sob zář 16, 2023 15:07

Bezděkov, který uvádíte je nyní Dolní Bezděkov u Vejvanovic. Avšak v témže okrese a blíže k Českým Lhoticím je nynější Horní Bezděkov (těsně sousedí s obcí Bojanov - nyní městys, jejíž je v současnosti součástí - jako místní část). V Bojanově byla farnost, matriky jsou digitálně v SOA Hradec Králové (dříve označeno SOA Zámrsk), zkuste ho hledat tam.
Podle "Kde jsme" je Poláčků hodně, vyskytují se po celé ČR, takové jedno jádro by mohlo být severovýchodně od Pardubic. Novodobě byli v Pardubicích (v 90. letech jsem jednoho znal), ale to je velké město, kam se nejspíše ve 20. stol. přistěhovali.
granaj
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2021 19:47
Oblast pátrání: okres: Chrudim, Svitavy (západní polovina), Žďár nad Sázavou (severní část), Ústí nad Orlicí (některé lokality), Praha a okolí, Ústí nad Labem; Řevničov a Slaný, Frýdlantsko, Veselý n. Lužnicí a okolí.

Re: Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Příspěvekod granaj » ned říj 08, 2023 10:42

Ten Váš František Poláček by měl být dle svatby v 2.1795 narozen cca 1774 (uvedený věk 20 let).
Ve farnosti Bojanov (SOA Hradec Králové, dříve označované jako Zámrsk) v indexu sign. 847 je celkem dost Poláčků.
Pokud jsem nějakého nepřehlédl (zkontrolujte si) našel jsem jen jednoho nemanželského Františka Poláčka (index sign. 847 - stažené viz sn. 25)
Narození pak viz. matrika NOZ 1765-1790 sign. 836, str. 710, snímek 129 (máte-li matriku staženou), jinak online sn. 134 (viz odkaz níže), 3. záznam odspodu vlevo: František Poláček *6.2.1768 v Bojanově, syn Kateřiny Poláčkové, nemanželský.
https://matriky.online/zamrsk/000-00836 ... 25&y=0.550
granaj
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 22, 2021 19:47
Oblast pátrání: okres: Chrudim, Svitavy (západní polovina), Žďár nad Sázavou (severní část), Ústí nad Orlicí (některé lokality), Praha a okolí, Ústí nad Labem; Řevničov a Slaný, Frýdlantsko, Veselý n. Lužnicí a okolí.

Re: Hledam rodinu Frantiska Polacka , okoli C.Lhotice

Příspěvekod TomasV » úte říj 10, 2023 18:50

Dekuji.
Teoreticky by to bylo mozne i kdyz narozeni v 1768 vypada dost stary.
Ve svatbe je mu udano 20 let coz vede k narozeni v 1774-1775.
Rovnez je udany jako vojak v KuK 28 regimentu ktery prevzal baron Frohlich v 1799 coz spise ukazuje narozeni v 1774 (sel by tam kdyz mu bylo 24-25 let) .
Kazdopadne prohledam ty matriky farstvi Bojanova jestli tam neco najdu i kdyz je pravdepodobne ze se k starsim Polackum dale nedostanu.
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků