Hledam rodinu Magdaleny Polackove VYRESENO

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledam rodinu Magdaleny Polackove VYRESENO

Příspěvekod TomasV » ned črc 02, 2023 20:25

V tomto odkazu https://aron.vychodoceskearchivy.cz/apu ... d37a516e1e
je narozeni Josefa Janecka 22.1.1821 v Ceskych Lhoticich n°3 dole v pravo.
Jeho otec je Wojtech Janecek z Ceskych Lhotic n°3 a jeho matka je Magdalena Polackova
Jak je videt , Wojtech je evangelik (i kdyz je videt castecne vymazanou carku ve sloupci "katolik") a Magdalena je katolicka. Kmotrove jsou rovnez katolici . Dite Josef je poktrene evangelickym knezem.

Co hledam jsou rodice Magdaleny. V jednom dokumentu jsem videl ze by se jednalo o Frantiska Polacka a Anny roz. Matejkove nicmene nevim odkud pochazeji.
Pokusil jsem se hledat snatek Wojtecha a Magdaleny ale ani v katolicke matrice (farstvi Nezavrky) ani v evangelicke matrice (farstvi Hradiste) jsem mezi 1810 a 1821 nic nenasel.
Rodina Wojtecha Janecka zila v Ceskych Lhoticich dobre stoleti (on sam se tam take narodil a zemrel) takze je pravdepodobne ze rodina Polacku pochazi z blizsiho okoli.

Ma nekdo nejaky napad jak se dostat k tomu snatku nebo k rodicum Magdalent Polackove ?
Naposledy upravil TomasV dne ned srp 20, 2023 14:33, celkově upraveno 1
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Hledam rodinu Magdaleny Polackove

Příspěvekod ladin8 » sob črc 08, 2023 17:42

Dobrý den,
musel jste se přehlédnout při hledání. Svatba Vojtěcha Janečka a Magdaleny Poláčkové je zde ( druhý zápis) https://matriky.online/zamrsk/000-01003 ... 15&y=0.217
ladin8
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon led 07, 2019 13:48
Oblast pátrání: okolí Pardubic

Re: Hledam rodinu Magdaleny Polackove

Příspěvekod TomasV » sob srp 12, 2023 11:15

Mnohokrat dekuji , to je ono !
Nemohl jsem to najit protoze jsem hledal v SOA Hradec Kralove zatimco to bylo v SOA Zamrsk.
Mohl by mne nekdo vysvetlit jakto ze se stejne misto (Ceske Lhotice farstvi Nasavrky) a stejna doba vyskytuji v 2 matrikach a jak vedet ve ktere hledat ?

Kdyz se to vi, trvalo to jenom 10 minut najit jeji narozeni ( https://matriky.online/zamrsk/000-00999 ... 34&y=0.354 ) az na to ze se narodila jako Marena a u snatku se jmenovala Magdalena .
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků