Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod TomasV » pát led 27, 2023 18:06

Dostal jsem se nejdal k Jan Frantisek (Johann Franz) Slabihoudek .
Podle matriky narozeni jeho syna Frantiska v Josefove se narodil v Hodkovicich ( https://ebadatelna.soapraha.cz/d/3755/194 ) datum nedane ale je pravdepodobne ze to bylo mezi 1830 a 1850 .
Zkontroloval jsem matriku v Hodkovicich ( http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... Type=10041 ) ale nic jsem nenasel .
Tak mi jenom zbyva se zeptat jestli nekdo ma Slabihoudky z okoli Liberce v Rodokmenu .
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod Zora » pát led 27, 2023 18:17

Hledáte spíš příjmení...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod Zora » pát led 27, 2023 18:29

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod TomasV » sob led 28, 2023 11:46

Jezismarja diky !
Do teto matriky jsem se koukal mezi 1830 a 1850 (to by otci bylo mezi 20 a 40 lety) ale ten zacatek jsem asi preletel moc rychle protoze by byl moc stary.
Z cehoz vyplyva ze hledani v matrikach je vazna vec :)
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod Zora » sob led 28, 2023 11:51

Inu, měli jsme tady případ, kdy nevěstě bylo kolem 20 a ženichovi, tuším, hodně, hodně přes šedesát... Narodila se dcera, otec skoro hned zemřel, matka se provdala, to bylo dceři kolem tří roků odhadem... Dcera začala používat příjmení manžela své matky, a když se vdávala, nastal problém, nikdo nevěděl, kdo byl jejím otcem, jak se vlastně jmenovala, škrtání v matrikách, varianty ...
Inu, na starého pána se zcela již zapomnělo, ...
Je dobré - zvlášť u "lépe" postavených mužů přemýšlet nad vyšším věkem ... on se na té dráze musel nějak vypracovat a to postupně, tedy "chtělo to čas".

Jsem ráda, že jsem pomohla. Z

a pozor, jde o legitimizaci, tedy syn se narodil jako nemanželský, dodávám pro jistotu.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod TomasV » sob led 28, 2023 13:11

Proc nemanzelsky ?
Ja tam vidim zaskrtnuty 5ty sloupec ktery je ehelich (manzelsky)
TomasV
 
Příspěvky: 149
Registrován: ned dub 07, 2019 16:48

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod Zora » sob led 28, 2023 14:46

Můžu se mýlit, ale otec se mně zdá dopisovaný, ale to se dá zjistit velmi jednoduše podle data svatby.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hleda se jmeno Slabihoudek v okoli Liberce

Příspěvekod zeter » sob led 28, 2023 15:20

podle mě to vypadá dopisovaně, protože zapisovatel tam musel vměstnat spoustu textu a zmenšil písmo.

A mohu jen potvrdit, co napsala Zora - ženichové (mnohem) starší než nevěsty nejsou nic neobvyklého, což je dáno jednak biologicky, jednak společenskými zvyklostmi. U osob s vyšším postavením to bývá zvlášť markantní, ti se často ženili až ve středním nebo vyšším věku, nezřídka s mladými manželkami. (To samé ovšem platí i pro "sériové" vdovce.)
Pořád mějte na paměti, že průměr je sice tvořen konkrétními osudy, ale konkrétní osudy nejsou omezeny průměrem. Stát se může skoro cokoli :-)
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků