Havrlík Matěj a Dorota Příbramsko sňatek do 1778

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Havrlík Matěj a Dorota Příbramsko sňatek do 1778

Příspěvekod JosefJ. » pát led 20, 2023 21:09

Dobrý den.
Nemáte někdo tip, kde hledat sňatek rodičů z tohoto zápisu:

Hawrlik Joannes, Worlow 1778, 461 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13109/229 vpravo 4. zápis, mensis Maius
4; P. Adalbertus Strauberger; Joannes Nepomucenis; Hawrlik Matthias inquilinus Worlowiensis, Dorothea uxor subditi Pržibramenses; T: Mathias Machacžek inquilinius Lhotensis, Anna uxor Martini Faltz Casarii Worlowiensns; cathol; Worlow 16?

Otec Matěj a syn Jan Havrlíkové zemřeli krátce po sobě koncem května 1812: Matrika Příbram 054 strana 253 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/13156/122 vlevo 4. a 5. zápis:1812, matka Dorota 23.3.1813, tamtéž 7. zápis, syn Vojtěch v roce 1796 ve věku 14 let, jeho narození kolem roku 1782 jsem rovněž nenašel.


Nenašel jsem křest žádného dalšího jejich dítěte, sňatek jsem zatím marně hledal v matrikách Příbram, Pičín, Svatá hora,Třebsko, Rožmitál, Tochovice, Slivice.
Havrlíků bylo v oblasti plno.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2169
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků