Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Příspěvekod nathan » pát zář 09, 2022 9:18

Moc všechny zdravím,

delší dobu pátrám marně, tak to zkusím i zde. Můj dotaz vzdáleně souvisí s novým projektem zaměřeným na úředníky působící na panstvích.

26. prosince 1782 se ve Zlonicích narodil můj předek Jan Schubert. Jako jeho otec je uveden rovněž Jan Schubert, questor. Matka Antonie, rodné příjmení neuvedeno. V nějakých historických textech jsem našel letmou zmínku o správci Janu Schubertovi. Každopádně jinak jsem o Janovi a Antonii nenašel nic -- jistě zčásti i proto, že (pokud se nemýlím) právě v roce 1782 Zlonice připadly Kinským a starší Jan Schubert se tam zřejmě dost možná už i s manželkou přestěhoval odjinud. (Ten mladší Jan Schubert pak pro zajímavost zase odešel do Chocně, kterou také drželi Kinští.)

Možná je to hledání jehly v kupce sena, ale neexistují nějaké soupisy panských zaměstanců, kde by třeba bylo aspoň uvedeno, kde se příslušný úředník narodil?
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Příspěvekod Zora » pát zář 09, 2022 9:42

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Příspěvekod nathan » pát zář 09, 2022 14:35

Díky! Bohužel tam tedy nic není. Zkoušel jsem fulltextové vyhledávání i jmenný rejstřík. Procházel jsem to vlákno a pochopil jsem, že ty soupisy jsou dost neúplné a chce to štěstí -- které tedy asi v tomhle případě nemám :)
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Příspěvekod Zora » pát zář 09, 2022 14:48

Ono to chce spíš trpělivost.... Bohužel sama jsem v tom ještě cíleně nehledala pro nedostatek času.
Varianty možného zápisu , hledat jen podle části příjmení...

Hledejte i na genteamu, Kinští měli majetky i v Rakousku.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29131
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Příspěvekod JosefJ. » sob zář 17, 2022 5:41

Dobrý den.
Zkoušel jste rodiny toho jména z okolí?
Vraný 02,
strana: str. 38, sken 384
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/7582/384

Když se zabýváte panskými úředníky, nenapadlo by Vás něco k statenickému Janu Weissovi zmíněnému v

viewtopic.php?f=16&t=52291&p=237473#p237497 a dále nedořešenému?

Zdraví

J.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Jan Schubert, správce ve Zlonicích

Příspěvekod nathan » pon zář 19, 2022 12:06

Dobrý den,

moc díky za tip! Zkusím ten Vraný projít a třeba se poštěstí, i když bohužel je to dost obvyklé příjmení i jméno, takže je to pořád tenký led.

Panskými úředníky se jinak zabývám spíš velmi okrajově -- mám tři v rodokmenu a to je všechno. Rozhodně jsou na to tady povolanější lidé. :)
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků