VYŘEŠENO: Vojtěch Kohout (Havlíčkova Borová

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO: Vojtěch Kohout (Havlíčkova Borová

Příspěvekod nathan » pát črc 08, 2022 13:12

Nedaří se mi najít jakýkoli záznam o Vojtěchovi Kohoutovi z Havlíčkovy Borové. Jediný záznam o něm mám u narození jeho syna Ignáce v Havlíčkově Borové 1. února 1796. Zde druhý záznam vlevo:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... at=2806981

Podle jednoho záznamu na Geni se měl narodit v Havlíčkově Borové 9. dubna 1750, ale tam bývají chyby. V příslušné matrice v Havlíčkově Borové jsem takový záznam nenašel. Nenašel jsem ani záznam o úmrtí (podle tohoto záznamu na Geni to mělo být kolem roku 1820). Zkoušel jsem i hledat záznam o svatbě někdy před narozením Ignáce, ale taky marně. Možná se jenom špatně dívám.

Jako Vojtěchův otec je na Geni uvedený Matouš Kohout narozený 26. srpna 1722 v Havlíčkově Borové -- tento zápis jsem v matrice našel stejně jako svatbu Matouše Kohouta s Johanou Tománkovou 8. října 1746 v Ronově nad Sázavou.

Budu vděčný za jakýkoli tip, nasměrování, cokoli.
Naposledy upravil nathan dne pát črc 08, 2022 13:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Vojtěch Kohout (Havlíčkova Borová, přelom 18. a 19. stol

Příspěvekod pavel.m » pát črc 08, 2022 13:20

PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1560
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Vojtěch Kohout (Havlíčkova Borová, přelom 18. a 19. stol

Příspěvekod nathan » pát črc 08, 2022 13:27

Moc děkuji!
Uživatelský avatar
nathan
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát kvě 27, 2022 18:12
Oblast pátrání: Především okresy Blansko, Brno-venkov, Havlíčkův Brod, Písek, Praha, Prostějov, Příbram. Okrajověji také Karviná, Kladno, Kutná Hora, Ostrava, Rakovník, Tábor, Teplice, Třebíč, Ústí nad Orlicí.
Rodokmen online: myheritage j.j.skrob[a]gmail.com

Re: Vojtěch Kohout (Havlíčkova Borová, přelom 18. a 19. stol

Příspěvekod pavel.m » pát črc 08, 2022 13:28

Jinak doporučuju používat ty matriky.online. Na tom FS je to občas za trest. :D
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1560
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků