Jakub Tlach

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Jarda4 » čtv črc 14, 2022 19:00

Ještě jsem zapomněl napsat. Cca před týdnem jsem zjistil, že v Kobylí se objevila Mariana, dcera Jana Tlacha.
V roce1791 porodila syna( po smrti manřela). V dalším roce si pak vzala Fr. Trnku.
Ten první manžel v Kobylí nezemřel . Takže Mariana musela do Kobylí přijít už jako těhotná . Buď přišla k rodině Jakuba Tlacha (jejího strýce) a nebo zároveň s nimi. To bylo koncem1790 nebo zač,1791 ( 13.2. se narodil syn Mathias).
Možná toto moje opomenutí přispěje se zjišteným výsledkem k vyjasnění příchodu Tlachů do Kobylí. Ale odkud, když její první manžel nezemřel ani v Hovoranech a nebo Mutěnicích.
J
Jarda4
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 02, 2022 20:43
Oblast pátrání: jihomoravský kraj, zejména okres Břeclav
Rodokmen online: MyHeritage-

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Zora » čtv črc 14, 2022 19:41

nějak nemůžu najít ani narození dítěte v roce 1792 (neznám ani příjmení, takže listováním jsem nenašla a index nemohu použít), ani svatbu Mariany s Trnkou, pokud můžete, vložte odkaz

Jaké měli otec Mariany Jan a její manžel - manželé povolání, pokud je tam uvedeno... ?
Dík s omluvou. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Zora » čtv črc 14, 2022 19:58

narození Mathiase jsem už našla ... blbě jsem četla měsíc, sorry.
z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Zora » čtv črc 14, 2022 20:21

parcelace v Kobylí - 1782 šlo o dolní dvůr, zvany Frankonbrod
https://books.google.cz/books?id=pwuDAg ... AD&f=false

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Jarda4 » čtv črc 14, 2022 20:28

Jan má napsáno casarius.
1.manžel Ignac Tůma - schmid
2.manžel Franc Trnka nemůžu přečíst, hádal bych jen písmena. Odkaz je vpravo 4.shora
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00130.jp2
J
Jarda4
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 02, 2022 20:43
Oblast pátrání: jihomoravský kraj, zejména okres Břeclav
Rodokmen online: MyHeritage-

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Jarda4 » čtv črc 14, 2022 20:35

Dvorce.
Část Kobylí, které se tak říká i dnes (hlavně ty starší).
Já tam našel na google maps dům, kde zemřeli Jakub a Anna Tlachovi
J
Jarda4
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 02, 2022 20:43
Oblast pátrání: jihomoravský kraj, zejména okres Břeclav
Rodokmen online: MyHeritage-

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Zora » čtv črc 14, 2022 20:46

to určitě, stejně tak najdete Tlachovy v prvním sčítání , tuším, že jsem viděla č. 66, ale to už si nejsem jista.
Z
edit
Možná sehnat knihu Jana Herbena do třetího a čtvrtého pokolení.
Na ulozto.cz je ke stažení II. díl, pokud jsem pochopila dobře.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Jarda4 » pát črc 15, 2022 10:53

Tak se mi v Rakvicích podařilo najít další děti Jakuba Tlacha. Doufám, že toho správného
Dcera Apolonie- záznam vlevo 8 shora
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00070.jp2
Dcera Veronika - záznam vpravo poslední
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00140.jp2
Syn Jiří- záznam vlevo předposlední
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00260.jp2
Dcera Apolonie pak v roce 1785 zemřela.
Matkou dětí je uvedena Magdalena. Budu hledat odkud je a kdy se vdávala a zemřela.
Děti Veronika a Jiří sedí podle data norození do Kobylí, kde ,jak jsem již uváděl, zemřely.
Při narození syna Jiřího je u otce Jakuba uvedeno "rakvický dráb" což zapadá do předchozího zjištění paní Zory.
J
Jarda4
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 02, 2022 20:43
Oblast pátrání: jihomoravský kraj, zejména okres Břeclav
Rodokmen online: MyHeritage-

Re: Jakub Tlach

Příspěvekod Zora » pát črc 15, 2022 11:26

dobrá práce :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29136
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků