Josef Liebl Hostouň

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Liebl Hostouň

Příspěvekod Foxtrot » stř črc 14, 2021 13:12

Dobrý den,
při pátrání po osudech mého pradědečka během 2 světové války na mě vypadl dopis psaný Unteroffizierem Josefem Lieblem 22.3.1945 v Narviku, kde informuje prababičku o smrti jejího manžela. V dopise se zmiňuje, že pochází z Hostouně a s pradědečkem se poznali před válkou v Horšovském Týně. Z textu dopisu vyplívá, že byly velmi dobří kamarádi a po pradědečkovo těžkém zranění ho sám odvezl do lazaretu a byl s ním do posledního dechu. Bohužel tím mé informace končí. Nevím jeho datum narození, ani to zda přežil válku. Také mám asi deset fotografií mě neznámých vojáků. Nejsou ale popsané a tak netuším zda na některé je Josef Liebl. S genealogií nemám téměř žádné zkušenosti (přišel jsem k tomu jako slepý k houslím). Zkoušel jsem psát autorovi stránek zabývající se historií Hostouně, ale bez výsledku. Poradil by někdo kde dotyčného hledat?
Mnohokrát děkuji za rady
Foxtrot
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 14, 2021 7:21

Re: Josef Liebl Hostouň

Příspěvekod Boza » stř črc 14, 2021 15:02

Dobrý den,
ne zcela chápu, co hledáte - vašeho pradědečka, nebo jeho kamaráda Liebla? Nebo něco jiného?
Naposledy upravil Boza dne stř črc 14, 2021 15:06, celkově upraveno 1
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Josef Liebl Hostouň

Příspěvekod Zora » stř črc 14, 2021 15:03

Hledá Liebla, pradědeček padl.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Liebl Hostouň

Příspěvekod Boza » stř črc 14, 2021 15:15

Njn, tak co s tím:

1) Bude se jednat o Hostouň okr. Domažlice (https://cs.wikipedia.org/wiki/Hostou%C5 ... %C5%BElice)) ne o tu Kladenskou
2) Nějaký Josef Liebl z Hostouně nar. 1912 padl v roce 1942 v Rusku, takže ten by asi nepsal v roce 1945
3) ŘK matriky narození farnosti Hostouň jsou jenom do 1909: https://www.portafontium.eu/contents/re ... ka/hostoun - novější na úřadě. Příjmení se tam vyskytuje.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Josef Liebl Hostouň

Příspěvekod zdenek 123 » sob srp 07, 2021 17:05

Četl jsem v pf. zaznam změny jména z Liebl na Lýbl v roce 1946. Porta matriky jsou výborný. Našel jsem dost záznamu mojí rodiny. S pozdravem
zdenek 123
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř dub 21, 2021 6:27


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků