Vyřešeno: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod Zora » úte črc 13, 2021 9:49

Já bych poradila - držet se zpočátku jednoho rodu, informace o tom, koho hledáte, se snáze udrží v hlavě :-), víte, kdo je kdo, a větvím manželek se můžete věnovat zase později - a třeba do té dfoby přibudou další přístupné matriky.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod Boza » úte črc 13, 2021 14:21

S dovolením bych se vrátil k údajům ze začátku:

Pokud tomu správně rozumím, máte nějaký materiál, ze kterého vyplývá že se v Podlesí okres Votice narodila Josefu Janoušovi a Josefě roz. Volfové dcera Marie, později provdaná Burešová?

Co je to za materiál, je to rodný list nebo tak něco?

Proč se ptám: v rejstříku N římskokatolické farnosti Neustupov žádná Marie Janoušová (případně Volfová, pokud by byla nemanželská) k uvedenému datu není. Takže v první řadě kontroluji, z čeho vlastně vycházíte.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1950
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod jitkaporschova » ned črc 18, 2021 12:43

Dobrý den, už jsem psala na matriku ale zatím není žádná odpověď :-((((
No nicméně bádám dále a super, jen mi babička řekla že byli v jedné vesnici 3 rodiny ¨Burešů a jen jedni byli moje rodina!!!!!

Další věc: vyznal by se někdo v soupisu viz. přikládám jestli mi to půjde nedokáži přečíst, nebo je tu někdo kdo dokáže číst staré texty, děkuji?
Přílohy
nachtigall1 .!!!!!!!.JPG
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod jitkaporschova » ned črc 18, 2021 12:49

Dobrý den, mám pouze úmrtní list marie burešové nart. 15.1.1902 okres praha, rozené janouškové že otec josef janoušek a matka josefa roz. volfová umřela v Ostrově 27.2.1986
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod Mistr Jan » ned črc 18, 2021 12:52

jitkaporschova píše:Další věc: vyznal by se někdo v soupisu viz. přikládám jestli mi to půjde nedokáži přečíst, nebo je tu někdo kdo dokáže číst staré texty, děkuji?

To jste se již dostala do období, kdy byly záznamy psané tzv. kurentem. Zjednodušeně řečeno je to psací forma švabachu.
Zde je převodní tabulka pro toto písmo: http://genealogie.nka.cz/?page_id=177
Pro čtení starých písem je na fóru jedna celá sekce – "Čtení starých materiálů". Můžete vložit dotaz tam, určitě Vám někdo poradí.
Každopádně tam nezapomeňte na důsledné dodržení místních pravidel – je to potřeba pro zachování přehlednosti.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod jitkaporschova » pon črc 19, 2021 15:42

Tak jsem dohledala mojí první metu a mám ohromnou radost, asi více už nedohledám z této strany ale pro mě velký úspěch!
Našla jsem tedy bureše a nachtigalovou a jejich rodiče, jsem nadšená a hurá do dalších, horší bude josefa volfová .
Děkuji všem zatím za rady!
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod jitkaporschova » úte črc 20, 2021 9:42

narození ANNA NACHTIGALLOVÁ !.JPG


Našla jsem narození pra...babičky narozená v roce 1860 - jsou tam rodiče ale u matky nic nepřečtu, přečetl by někdo zde? a prosím je tam poznámka E28 co to je?
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod Mistr Jan » úte črc 20, 2021 10:04

jitkaporschova píše:Našla jsem narození pra...babičky narozená v roce 1860 - jsou tam rodiče ale u matky nic nepřečtu, přečetl by někdo zde? a prosím je tam poznámka E28 co to je?

Dobrý den, jak jsem psal, pro dočtení starého písma je třeba vložit dotaz (v souladu s místními pravidly) do sekce "Čtení starých materiálů". :-)
viewforum.php?f=41
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod jitkaporschova » stř črc 21, 2021 6:33

Děkuji za připomenutí, tolik se ještě neorientuji....
Budu na to myslet...
jitkaporschova
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát črc 09, 2021 19:25
Oblast pátrání: úvaly, ďáblice, karlín, V Luhách, Kacín, Z OIor, Příbram, Příčina u Rakovníka, Sokolov, Votice,

Re: matku Josefa Janoušová roz. Volfová

Příspěvekod Zora » stř črc 21, 2021 6:39

jitkaporschova píše:Děkuji za připomenutí, tolik se ještě neorientuji....
Budu na to myslet...


Sice jste vložila příspěvek do sekce čtení, ale pravidla jste si ani nepřečetla .... , takže je třeba vše opravit.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků