Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skutečsk

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skutečsk

Příspěvekod granaj » stř čer 02, 2021 17:06

Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skutečsko, Hlinecko popř. jinde

Hledám:

1. Svatbu Luca Tlustý (Lucas, Lukáš; Tlusty, Tlustej) pravděpodobně z Hlinska s Dorotou, pravděpodobně před r. 1686 (narozeno patrně 1. dítě v Hlinsku).

2. Svatbu Tomáše Chmelíčka s největší pravděpodobností ze Svratky s Annou, před r. 1733, pravděpodobně však kolem r. 1707-8 (jejich děti narozeny ve Svratce).

3. Svatbu Jakuba Jirmáska (z Hamrů u Hlinska, též jako Jirmas) s Annou Černou (Rychmburk tj. dnešní Předhradí) kolem roku 1786 (spíše před r. 1786, 1770 a později).

4. Narození Václava Jirmáska (otec Jiřík Jirmásek, též jako Jirmas) narozen cca 1691-1699.

5. Jakékoliv informace o Janu Voldánovi z Hlinska (možný původ z okolí Hlinska, též Voldan) a jeho manželce Ludmile, jejich svatba r. 1678.

Uvítám i jakékoliv jiné informace dotýkající se těchto konkrétních rodů.
Naposledy upravil granaj dne pát zář 03, 2021 9:10, celkově upraveno 1
granaj
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 22, 2021 19:47
Oblast pátrání: okres: Chrudim, Svitavy (západní polovina), Žďár nad Sázavou (severní část), Ústí nad Orlicí (některé lokality), Praha a okolí, Ústí nad Labem; Řevničov a Slaný, Frýdlantsko, Veselý n. Lužnicí a okolí.

Re: Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skut

Příspěvekod Peters » sob srp 28, 2021 20:34

Voldanům z Hlinska a Vítanova byl věnován i jeden díl Tajemství rodu včetně historie do 16. století. Z jakého roku je ten Váš Voldán?
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skut

Příspěvekod granaj » pát zář 03, 2021 9:29

Ano, datum tam chybělo, tak jsem jej doplnil (1678). V té době se ženili v Hlinsku 2 Janové Voldáni (patrně tedy oba podobného věku; odhaduji - vylučovací metodou, že by to mohli být bratranci, ale důkazy k tomu jsem nenalezl).
O tomto dílu Tajemství rodu vím, i z něho jsem čerpal. Bohužel se mi nepodařilo napojit můj rodokmen, skončil jsem u uvedeného data svatby (zde se mi nepodařilo přesně přečíst příjmení manželky Ludmily ad.). Ze všech informací, co v tuto chvíli vím, je zřejmé, že prapůvodně tu byl jen jeden rod Voldánů. Pokud v SPPV z r. 1651 nějaké údaje nechybí, pak jsou v něm uvedeni 2 Voldáni, kteří byli bratři (třetí z bratrů odešel patrně před r. 1651 do Třebíče).
granaj
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát led 22, 2021 19:47
Oblast pátrání: okres: Chrudim, Svitavy (západní polovina), Žďár nad Sázavou (severní část), Ústí nad Orlicí (některé lokality), Praha a okolí, Ústí nad Labem; Řevničov a Slaný, Frýdlantsko, Veselý n. Lužnicí a okolí.

Re: Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skut

Příspěvekod Peters » pát zář 03, 2021 11:08

Hm, tak to také nevím, kdo se toho 28.8.1678 ženil, je psaný také z Hlinska.

Co jsem o Voldanech vypátral, je na https://www.myheritage.cz/site-family-t ... yTreeID=25
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Tlustý Chmelíček Voldán Jirmásek; Hlinsko, Svratka, Skut

Příspěvekod filmovymaniak » sob zář 04, 2021 15:46

Dobrý den,
Peters díky za odkaz na rodokmen, díval jsem se na příjmení Louvar
asi tam budeme mít shodu jde o Včelákov č.p. 11

Anna dcera Josefa Louvara měla za manžela Františka Havla krejčího z Dolních Babáků a ti měli dceru Antonii

Josef Louvar měl tedy za manželku Annu Duškovou dceru Jiřího Duška
Josef Louvar byl synem Václava Louvara z Bystřice
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2348
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků