Žofie Svobodová, roz. Helingerová (Honlingerová)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Žofie Svobodová, roz. Helingerová (Honlingerová)

Příspěvekod dvorji » pon kvě 17, 2021 20:44

Dobrý večer, hledám matku mého pradědy Josefa Svobody roz. 20. dubna 1933 v Domčicích.
Jeho rodiče se jmenují Ludvík Svoboda a Žofie Helingerová.
Našla jsem narození Ludvíka - v Horních Dunajovicích https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... -00600.jp2 (1. 1. 1896)
Z tohoto zápisu vím, že se oženil 18. června 1918 v Žeroticích, ale tato matrika zatím není dostupná online.
O Žofii vím jen to, že se narodila 16. února 1898 - z rodného listu pradědy, info o místu narození tam (prý) není.

Její narození jsem hledala všude o okolí, nějaké Helingery jsem našla ve Vítonicích, ale ona se tam také nenarodila, tak pořád doufám, že se něco dozvím aspoň když si zajedu na matriku, ale pokud ne.. tak máte nějaké jiné nápady jak přijít ne to odkud je? Prý měla být z dvojčat. Děkuju moc za všechny poznatky, přeji hezký večer.Jitka
dvorji
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte bře 16, 2021 18:11
Oblast pátrání: Jižní morava
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-family-t ... C5%99akova

Re: Žofie Svobodová, roz. Helingerová (Honlingerová)

Příspěvekod salus » úte kvě 18, 2021 6:52

Zkuste Kladruby nad Labem, tam je spousta Hellingerů, ale tato větev rodu pochází z Rakouska. Mimo to, žádnou Žofii tam nemám.
Uživatelský avatar
salus
 
Příspěvky: 176
Registrován: sob bře 23, 2013 15:23
Bydliště: Chrudimsko
Oblast pátrání: Pardubicko (Choteč, Rokytno, Sezemice, Lány u Dašic, Chvojenec, Vysoké Chvojno...) Chrudimsko (Chrudim, Presy, Slatiňany, Trpišov...), Kolín a okolí, Benešovice u Přelouče, Havlíčkův (Německý) Brod a okolí, Benátky nad Jizerou.


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků