Hledám příjmení Fárník, Farník

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám příjmení Fárník, Farník

Příspěvekod Kopretina » ned říj 14, 2012 20:35

Hledám příjmení Fárník nebo Farník pocházející z Hrádníků - Pelin, část města Choceň
Kopretina
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 14, 2012 20:24

Re: Hledám příjmení Fárník, Farník

Příspěvekod orlice » stř bře 13, 2013 19:33

Můj praprapraprapraděda byl Augustin Farník z Brandýsu nad Orlicí. Jeho dcera Magdaléna se vdala do Sopotnice za prapraprapradědu Václava Karáska a v roce 1801 se jim narodila dcera prapraprababička Františka. Vzhledem k tomu,
že je v ČR překvapivě málo nositelů tohoto příjmení a z Brandýsu do Chocně je to 6 km, nevylučuji příbuznost. jak starý je váš Farník? Lída
orlice
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 13, 2013 18:36

Re: Hledám příjmení Fárník, Farník

Příspěvekod Kopretina » ned čer 15, 2014 19:39

Rok 1801 je daleko od příbuznosti. Rod se dělil na větve od r. asi tak 1690. První zmínky rodu mám z r. 1650 - Soupis poddaných podle víry. Může být z větve z rodu z Perné. Můžete vyhledat rodiče Augustina? popř . jeho rodný list ? Tam by byly uvedeny jeho rodiče. Měla bych zájem o více info. Vše jde vyhledat na digitálních matrikách státního archivu. Kontakt na mě: b.farn@seznam.cz, mám Skype. Zdravím Bohunka
Kopretina
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 14, 2012 20:24


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků