Jiří Cibulka nar. asi 1720–1736_Kanice_Domažlicko

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jiří Cibulka nar. asi 1720–1736_Kanice_Domažlicko

Příspěvekod hankabara » úte dub 27, 2021 15:48

Hledám jakýkoli záznam (narození, sňatek, úmrtí) o předkovi jménem:
Jiří Cibulka
- narodil se zřejmě v období 1720–1736 v Kanicích nebo jiné vsi poblíž Kolovče nebo Domažlic,
- jeho manželka se jmenovala Eva Krtová,
- 24. 2. 1756 se jim narodil syn Adam Cibulka.
Prošla jsem matriky z Kolovče a zatím jsem na něj nenarazila.
Pokud by ho někdo v rodokmenu měl, budu ráda za jakoukoli informaci, která mě posune dál.

Pro upřesnění posílám stručný přehled toho, co se mi zatím podařilo vypátrat.↓
1) Jiří Cibulka, Kanice, manželka Eva Krtová (syn Adam),
2) Adam Cibulka, nar. 24. 2. 1756 v Kanicích (otec Jiří Cibulka, matka Eva roz. Krtová), manželka Marie roz. Ecksteinová (její otec Tomáš Eckstein z Kanic), svatba 1782 Kanice.
3) Martin Cibulka, nar. 3. 10. 1786 (otec Adam Cibulka, matka Marie roz. Ecksteinová), manželka Marie roz. Weberová (její otec Tomáš Weber z Hradiště), svatba 1811 Domažlice.
4) Josef Cibulka, nar. 13. 10. 1817 v Domažlicích (otec Martin Cibulka, matka Marie roz. Weberová), manželka Josefa roz. Srnová (její otec Josef Srna kloboučník z Domažlic), svatba 1848 Domažlice
5) František Cibulka, nar. 22. 11. 1862 ve Bzové – okr. Beroun (otec Josef Cibulka, matka Josefa roz. Srnová), manželka Kateřina roz. Fišerová z Drozdova, svatba 1887 Cerhovice
6) Emil Cibulka, nar. 12. 6. 1897 v Drozdově (otec František Cibulka, matka Kateřina roz. Fišerová), manželka Marie roz. Palková z Drozdova, svatba 1924 Praha-Smíchov
7) Zdenka Cibulková, provdaná Cintlová, nar. 19. 4. 1930, zemřela 18. 11. 1964 – moje babička.

Pokud víte něco o Jiřím Cibulkovi, nebo máte nějakého společného předka, budu ráda za jakoukoli zpětnou vazbu.
Děkuji.

Hanka
hankabara
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob dub 15, 2017 17:51
Oblast pátrání: Pátrám po rodu Cibulků původem z Domažlic, kteří cca 1844 přišli do Bzové (Středočeský kraj). Budu ráda za jakékoli info.

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků