Ludvík Semerád, N+/-1775, Čechy

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ludvík Semerád, N+/-1775, Čechy

Příspěvekod janamic » pon dub 05, 2021 11:17

Hledám místo narození Ludvíka Semeráda v Čechách odhadem mezi roky 1780-1790. O Ludvíkovi mám pouze tento zápis z r.1808, hned nahoře.
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/e017829fa20520708c565a87645dc30141ec6f0cd997e6e4264f3f52a19b232d

Lokality (Kutnohorsko, Čáslavsko, Havlíčkobrodsko) s dnešním největším výskytem jména Semerád, jsem procházela (samozřejmě, mohla jsem přehlédnout).
Může se nacházet jak v evangelických, tak katolických matrikách. Narodil krátce po tolerančním patentu, proto možný zápis v matrikách katolických. Mohl být i katolík - neznáme důvod jeho odchodu do Pruska.
Vodítkem může být křestní jméno Ludvík – v Čechách koncem 18.století velice vzácné. Zřejmě používané lokálně. Neznáte lokalitu s běžným výskytem jména Ludvík?
Neznáte další lokalitu se jménem Semerád na konci 18.století?
Budu ráda za každý tip!
Naposledy upravil janamic dne pon kvě 31, 2021 20:59, celkově upraveno 1
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Ludvík Semerád, N+-1785, Čechy

Příspěvekod Zora » pon dub 05, 2021 11:22

U nás na Jižní Moravě příjmení časté, výskyt Ludvíků ano.
na Requiru jsou také nějaké lokality.
https://www.requiro.cz/record/wedding?l ... m*r%C3%A1d
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ludvík Semerád, N+-1785, Čechy

Příspěvekod janamic » pon dub 05, 2021 11:42

Je otázka, jakou přikládat váhu informaci, že byl z Čech. Já bych tomu věřila minimálně na 80%...
Ale i variantu Morava připouštím, hledala jsem už i v Třebíči...
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Ludvík Semerád, N+-1785, Čechy

Příspěvekod Mistr Jan » pon dub 05, 2021 12:00

Podívejte sem, možná by Vás to mohlo navést... Takže možná zkuste to Čáslavsko.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Ludvík Semerád, N+-1785, Čechy

Příspěvekod janamic » pon dub 05, 2021 12:03

Mistr Jan píše:Podívejte sem, možná by Vás to mohlo navést... Takže možná zkuste to Čáslavsko.

děkuji, ale tam jsem ho nenašla...
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Ludvík Semerád, N+/-1775, Čechy

Příspěvekod janamic » pon kvě 31, 2021 21:22

STÁLE HLEDÁM, PROSÍM, DÍVEJTE SE PO NĚM....

Dnes jsem opravila v nadpise předpokádaný rok narození - posunula jsem ho od původního roku 1785 o deset let dříve. Vycházím z několika zápisů z polských dokumentů k matrikám, pro nás nezvykle uvádějí i věk rodičů a svědků. Jejich zápis vypadá asi takto : dostavil se X.Y. mající čtyřicet dva let atd. U osob, kde mám údaje, věk sedí, u Ludvíka se pohybuje v rozmezí r. narození 1771-1776.
Posunutí předpokládaného roku znamená přečíst znovu desítky matrik, u indexovaných jsem se samozřejmě dívala od r. 1770, ale ty nezindexované jsem četla cca od r.1777 :-(
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků