Rodina Horčičkových

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Rodina Horčičkových

Příspěvekod Mistr Jan » čtv úno 11, 2021 12:49

Z data narození vašeho pradědy usuzuji, že nejste z některé ze starších generací – jestli máte prarodiče, zkuste je vyzpovídat (jestli jste tak již učinil, učiňte ještě jednou, z vlastní zkušenosti vím, že oni řeknou ještě víc :-)). Pakliže vaši prarodiče, kteří by vám mohli dát některé informace, již nejsou naživu, zkuste se pozeptat po jejich věcech – určitě museli mít nějakou složku/šuplík s doklady. Tam byste určitě nalezl víc. Nebo fotky – taky by se mohly nějaké najít.
J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2941
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Rodina Horčičkových

Příspěvekod petagenea » čtv úno 11, 2021 20:25

Dobrý večer.
Moc vám děkuji za zájem pomoci. Rád bych upřesnil určité nejasnosti a mé chyby:
1. Špatný rok narození - v původním dotazu Rodina Horčičkových jsem napsal že se Antonie narodila 1898 = chyba, můj překlep, je to opravdu 1896.
2. Mám rodný list Adolfa Horčičky, pouze jsem se snažil hledat jeho sestry (kdyby náhodou někdo věděl), a hned potom jsem se pustil do matrik.
Matriky - v matrikách jsem se úplně ztratil, buď záznamy chybí indexy také... Jediné co jsem našel je narození Antonie Horčičkové.

Každopádně vám moc děkuji za ochotu :).

Altman Petr
petagenea
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 19, 2020 20:25
Oblast pátrání: Praha, Brodce nad Jizerou a okolí, Zdíkov, Křivoklát a okolí, Sychotín u Kunštátu.
Rodokmen online: MyHeritage- petraltman2004@seznam.cz

Re: Rodina Horčičkových

Příspěvekod Zora » čtv úno 11, 2021 20:34

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=177
přijetí do domovské obce Žižkov.

Třeba se bude hodit do rodinné kroniky, Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rodina Horčičkových

Příspěvekod zeter » čtv úno 11, 2021 20:48

Zora píše:Třeba se bude hodit do rodinné kroniky, Z


nejspíš nebude - tohle je přesně ta rodina, kterou jsem v potu tváře na základě indicií dohledal výše, vč. narození Františka ml. *1887 - syna Františka z Ostřetína *1858 - a jeho sňatku na Olšanech v r. 1910, a je to nejspíš falešná stopa, kvůli té poznámce u rozvedení/rozloučení sňatku, které se odehrálo až po uvedeném úmrtí tazatelova Františka - 1930... debatovat se mnou nemusíš, ale pokud to hodláš vést až tak daleko, že budeš ignorovat, co jsem našel a dokumentoval, pak nemám slov, protože to už se týká přímo tazatelů. Srovnej si to laskavě, já jsem takovým přístupem upřímně znechucen.
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Rodina Horčičkových

Příspěvekod Zora » čtv úno 11, 2021 20:58

...akorát je tam douška o rozvodu a rozluce, ale až z r. 1932/33, což je ale už po udaném úmrtí toho hledaného Františka (1930)....

Měla jsem to v poznámkách, vložila jsem,
nepochopila jsem, že jde s jistotou o nesprávného Františka.

Všem zúčastněným, především tazatelovi se omlouvám.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Rodina Horčičkových

Příspěvekod zeter » čtv úno 11, 2021 21:19

Kvituji (s povděkem), strávil jsem nad tím dneska celkem dost času a rád přiznám, že to bylo dosti frustrující.

pro petagenea: Jestli chápu správně, tak tu Antonii Jungovou máme nalezenou správně? Jinak asi vidíte, jakou bouři je v té naší rodopisné sklenici vody možno rozpoutat, když hned na začáktku neuvedete všechno, co víte - abychom se od toho mohli odpíchnout.
Úplně exemplární případ.
Pomoci se nejspíš dočkáte, ale bohužel kvalita vstupu dost silně koreluje s kvalitou výstupu - o všem mezi tím darmo mluvit.
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků