Mária Mašek, Horušany, 1872?

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Mária Mašek, Horušany, 1872?

Příspěvekod Made » stř led 20, 2021 13:49

lenle píše:Ešte doplním, našla som aj svadbu (domnelých) rodičov "mojej" Márie, Václava a Anny:

https://www.portafontium.eu/iipimage/30067681/prestice-31_0250-o?x=44&y=291&w=487&h=178

Myslím si, že podľa dátumov a miest narodenia sú to osoby zo sčítania. Predpokladala som, že deti ktoré sú v sčítaní uvedené v jednom dome s nimi, sú ich deti. Zarážajúce je na tom jedine to, že prvé dieťa sa narodilo rok po svadbe a ostatné až o dosť neskôr. Narodenie ani jedného dieťaťa týchto rodičov som však v matrike zatiaľ nenašla.

Tento předpoklad je podle mě správný, viz sčítání 1890, ve kterém je potvrzení narození mladšího syna se stejnými rodiči, kteří mají patřit vaší Marii.
Made
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob led 02, 2021 12:07

Re: Mária Mašek, Horušany, 1872?

Příspěvekod janamic » stř led 20, 2021 20:15

Prozkoumala jsem matriky a dospěla jsem k poznatku, že matrika Dnešice 17 je špatně popsaná, neobsahuje vůbec zápisy z Horušan, ale pouze zápisy z Dvora Horušan, který leží cca 1km severně od obce. Hledaný zápis určitě bude v knize, která ještě leží v Přešticích na úřadu nebo se možná právě digitalizuje, pokud platí to, že na úřadě je pouze index - je to na dotaz do Přeštic.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Mária Mašek, Horušany, 1872?

Příspěvekod lenle » stř led 20, 2021 20:22

janamic píše:Prozkoumala jsem matriky a dospěla jsem k poznatku, že matrika Dnešice 17 je špatně popsaná, neobsahuje vůbec zápisy z Horušan, ale pouze zápisy z Dvora Horušan, který leží cca 1km severně od obce. Hledaný zápis určitě bude v knize, která ještě leží v Přešticích na úřadu. Městský úřad Přeštice Horušany 1857-1940 *i, ooi, +i



Toto sa mi tiež zdalo divné, ale myslela som si, že zrejme to bolo nejako zvláštne spojené. Tak mám ešte nádej, hľadám z toho obdobia aj ďalšiu osobu z Horušan a tiež nikde ani zmienka. Snáď matrika čoskoro pribudne.
lenle
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 13, 2011 19:11
Oblast pátrání: CZ - Dnešice a okolie
SK - Kaplna, Ružomberok, Papradno

Re: Mária Mašek, Horušany, 1872?

Příspěvekod lenle » pát led 22, 2021 20:22

Ďakujem veľmi pekne všetkým za rady :)

Nateraz to uzavriem s tým, že chýba akurát tá matrika, ktorú potrebujem. Skúsim osloviť archív a uvidím čo zistím.
lenle
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 13, 2011 19:11
Oblast pátrání: CZ - Dnešice a okolie
SK - Kaplna, Ružomberok, Papradno

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků