Matěj Hodoval, oblast Dobrušky

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Matěj Hodoval, oblast Dobrušky

Příspěvekod hody.rk » pát pro 25, 2020 12:57

Hledám předka Matěje HODOVALA z okolí Dobrušky (okr. Rychnov n/Kn.). Fara v Dobrušce vyhořela v r. 1806, čili starší matriky nejsou k dispozici.
Při mém bádání jsem proto vycházel z „Pozemkových knih obce Val ve fondu Velkostatek Opočno“, (SOA Zámrsk) - Gruntovní kniha Nro. 9 B, obce: Mělčany, Val, Křovice, Březiny, Běstviny, Vršovka; Období: 1710-1833, a porovnal jsem gruntovnice: fólie 224, 224 A, 224 A2 a 240AB, 240ABb, 240C, 240Co.
Můj již dohledatelný předek Václav Hodoval prodal zahradu ve Valu 15 dne 1.2.1755 a zároveň se téhož dne a roku "ujal" selského statku ve Valu 2 (byl místní), čili Val 2 „vyplatil“ jiným prodejem. V uvedených gruntovnicích je uveden Matěj Hodoval, otec Václava Hodovala a kde se potvrdilo, že uváděný Václav, je syn Matěje Hodovala.
Osobní údaje o Matějovi: předpokládám, že se narodil v roce 1700 až 1705, svatbu měl s Annou (rodné příjmení neznám) v roce 1725 až 1730, zemřel před 1.2.1755 (výše uvedená gruntovnice, fó 240Bb) – v roce 1753 ještě žil.
Ostatní údaje o Matějovi se mi nepodařilo zjistit. Nemá někdo informace o této osobě?
Děkuji, zdravím.
J. Hodoval
hody.rk
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 04, 2018 11:23
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Oblast pátrání: Králohradecký kraj

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků