VYŘEŠENO Hledám Jan Simandl

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO Hledám Jan Simandl

Příspěvekod jahaj » pon pro 14, 2020 16:32

hledám informace o bratrovi své babičky, Janu Simandlovi, narozeném mezi roky 1890 - 1896 asi někde v Dolním Rakousku. Matka Karolina Hampapa, odec Jan Simandl

Děkuji
J.
Naposledy upravil jahaj dne pon bře 22, 2021 10:40, celkově upraveno 1
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Boza » úte pro 15, 2020 6:25

Dobrý den,
z čeho vycházíte, a kde jste už hledal/a?

V pražských policejních přihláškách je jeden až dva Janové Šimandlové, nar. 1882 na Plzeňsku - to nemůže být on?
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1974
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod jahaj » úte pro 15, 2020 9:31

Dobrý den,
to určitě nebude on. Víme o něm v rodině, můj tatínek k němu jezdil na prázdniny do Jaroměřic nad Rokytnou. Jeho rodiče žili v Dolním Rakousku. Měli čtyři děti. Jan, Marie, Josefa (1895) a moje babička Barbora (1898). Josefa a Barbora se narodily v Kirchberg an der Wild, to jsem našla v matrikách. Také jsem našla ještě jejich prvního syna, také Jana, který 6. den po narození zemřel v Speisendorfu. Rodiče zemřeli již kolem roku 1900, také nevím kde. Nejmladší Barbora se vrátila do domovské obce na Moravu, ostatní děti zůstaly ve službě v Rakousku. Jan se potom vrátil také, žil v Jaroměřicích, oženil se, neměl děti. A tak nějak zmizel. Tatínek na něj vzpomínal.
Mockrát Vám děkuji za odpověď
J.
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Boza » úte pro 15, 2020 9:46

Aha, tak jestli chápu Váš text správně, tak byl poměrně brzy sirotkem.

Každopádně mě napadají aspoň dvě cesty, jak se dobrat více informací:
- najít jeho narození, při troše štěstí by tam mohl být nějaký pozdější přípisek
- kouknout do matrik Jaroměřic n. Rokytnou, mohl třeba svědčit při něčí svatbě.

Hoďte sem odkazy z rakouských matrik, co máte, zkusím se tam kouknout. S MZA bohužel nemohu pracovat.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1974
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod jahaj » úte pro 15, 2020 10:50

Ano správně chápete. Měla jsem se víc vyptávat tatínka a babičky Barbory, teď už to bohužel nenapravím ......


Narození prvního syna Jakuba a Karoliny (rodiče Jana Simandla), zemřel po 6 dnech
1. zápis
https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... F05/?pg=69

Narození Josefy - sestra Jana
1. zápis
https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... 08/?pg=177

Narození Barbory
poslední zápis
https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... 08/?pg=197

a ještě oddací list rodičů
poslední zápis vpravo
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=50
Naposledy upravil jahaj dne stř kvě 12, 2021 7:52, celkově upraveno 2
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Zora » úte pro 15, 2020 12:17

dobrý den,

bohužel se mně neotvírají záznamy na rakouské matriky.
POkud si pamatuju, rodiče se brali1890, pokud děti osiřely kolem r. 1900, j velmi nepravděpodobné, že by zůstaly na území dnešního Rakouska ve službě, Většině nebylo ani deset let.

Je pravděpodobné, že se dostaly do pečovatelské péče nebo do sirotčince.
Záleželo ale na domovské obci, kam rodiče příslušeli,
Pokud můžete, uveďte roky narození dětí a především domovskou příslušnost rodičů.

V Jaroměřicích by mělo být k dispozici sčítání, sice neznáte číslo domu, ale prolistovat se to dá. r. 1900 nebo 1910 by mohl pomoci.

Odkud čerpáte jistotu, že rodiče zemřeli kolem r. 1900? Není možná třeba varianta, že matka ovdověla a znovu se provdala? Ale to samozřejmě netuším.

Z
edit
Zvážila jste i možnost, že se hledaný Jan narodil před svatbou své matky a byl legitimizovaný?
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29166
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Boza » úte pro 15, 2020 13:37

Ještě drobnost, kdy by asi tak Jan Simandl mohl být ještě prokazatelně (v rámci možností) naživu?

Ptám se proto, že jsem našel mezi padlými z I. sv. v. nějakého Jana Simandla, roz. 1888 v Nimpšově, což je IMO velmi blízko Moravských Budějovic. +1919: http://vuapraha.cz/sites/default/files/ ... %20Jan.jpg
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1974
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Zora » úte pro 15, 2020 13:49

Boza píše:Ještě drobnost, kdy by asi tak Jan Simandl mohl být ještě prokazatelně (v rámci možností) naživu?

Ptám se proto, že jsem našel mezi padlými z I. sv. v. nějakého Jana Simandla, roz. 1888 v Nimpšově, což je IMO velmi blízko Moravských Budějovic. +1919: http://vuapraha.cz/sites/default/files/ ... %20Jan.jpg



na VHA je Simandlů více
jeden Jan měl být z Litovan. Našla jsem tam rodinu Simandl, ale rodiče neodpovídají
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=190

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29166
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod jahaj » úte pro 15, 2020 14:21

Dobrý den,
moje babička Barbora se do domovské obce po svém otci - Malý Dešov - opravdu vrátila sama. Sloužila potom u sedláků za bydlení a stravu. Ostatní 3 sourozenci opravdu zůstali v Rakousku, nevím kde nebo u koho, ale mám koresponcenci z let cca 1913 - 1917, kdy jí píšou všichni tři sourozenci (jednotlivě) a hovoří se zde, že jsou ve službě, že byli s pány tam a tam, že bratr Jan našel novou službu kde je za pacholka a měsíčně má 40 korun, celou stravu a prádlo atd.

Že rodiče zemřeli velmi brzy po sobě cca v roce 1900 vím od své babičky Barbory.

Děti: hledaný Jan a Marie byly nejstarší, narození nevím.
Josefa narozena Kirchberg an der Wild 13. 9. 1896
Barbora také Kirchberg 28. 11. 1898

Jana jsem hledala i před svatbou, ale nenašla.
Mám také po babičce fotografii Jana, kde je mu cca 60-65 let.

Děkuji za zájem

J.
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Zora » úte pro 15, 2020 14:46

https://www.myheritage.cz/site-family-t ... 21/hampapa

tady je rodokmen, kde jsou uváděny všechny děti - bez dat, pouze Barbora je s daty.
Myslela jsem, že je to Váš rodokmen, ale je zde navíc ještě Růžena, prosím, podívejte se. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29166
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod jahaj » úte pro 15, 2020 15:25

Ne to není můj, myslím, že jsou tito lidé kolem Barbory převzaty z rodokmenu mojí sestry, která trošku s něčím začala. I ty fotografie jsou převzaté od ní. A Růžena je špatně. Tam je opravdu Josefa, ta měla potom dceru Růženu a Lídu.
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod Ellise » stř pro 16, 2020 10:55

Dobrý den,
našla jsem Marii. Kdyby odkaz nefungoval, tak se narodila 20.11.1891 v Scheideldorfu. V matrice je to strana 26. Podle indexu se zdá, že Jan se zde nenarodil, ale raději to ještě zkontrolujte :)
https://data.matricula-online.eu/cs/oes ... F03/?pg=29

Ellise
Ellise
 
Příspěvky: 86
Registrován: ned úno 24, 2019 15:38

Re: Hledám Jan Simandl

Příspěvekod jahaj » stř pro 16, 2020 11:31

No teda, to je úžasné. Vždy jsem si myslela, že Jan byl nejstarší a teď vidím, že nee. Rodinka se holt stěhovala tam, kde zrovna byla práce. Tak budu hledat dál, Jana jsem zde také nenašla. Mockrát děkuji, moc moc, zase krůček dál.....
J.
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: filmovymaniak a 19 návštevníků