Hledám předky Františka Rippla (nar. 1920, Božejov)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám předky Františka Rippla (nar. 1920, Božejov)

Příspěvekod Pzlbc » pon lis 09, 2020 11:35

Dobrý den, hledám předky mého dědy Františka Rippla, který se narodil 4.4.1920 v Božejově (u Pelhřimova) a zemřel 30.10.1999 v Liberci.

O jeho otci vím jen, že se jmenoval Václav Rippl.
Matka se jmenovala Marie Ripplová (rozená Česalová).
V křestního listu mého otce je uvedeno, že v době jeho narození v r. 1949 už oba jeho prarodiče nežili.
Pochováni měli být v Božejově, ale na hřbitově jsem při pátrání už jejich hrob nenašel.
Můj děda, František Rippl, měl být nejmladší ze 4 dětí (bratři Josef, Václav a sestra Marie).
Bratr Václav žil v Dolním Podluží/Varnsdorf, bratr Josef v Praze a sestra Marie snad Plzeň.

V online matrice jsem dohledal Marii Česalovou, narozenou 30.8. 1883 v Častrově 58, což byla s největší pravděpodobností matka mého dědy.
https://digi.ceskearchivy.cz/2578/75

Předem děkuji za jakoukoliv informaci, která mě posune v hledání dál (zejména v línii dědova otce, o které nevím vůbec nic).
Pzlbc
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 27, 2016 22:53

Re: Hledám předky Františka Rippla (nar. 1920, Božejov)

Příspěvekod jano » pon lis 09, 2020 18:18

krst Václav, sobáš Antonín
jano
 
Příspěvky: 177
Registrován: pon zář 15, 2014 16:45

Re: Hledám předky Františka Rippla (nar. 1920, Božejov)

Příspěvekod Pzlbc » úte lis 10, 2020 8:58

Mockrát děkuju.
Pzlbc
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob srp 27, 2016 22:53


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků