VYŘEŠENO Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYŘEŠENO Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod poldi.k » úte říj 06, 2020 23:05

Hledám Anna Prášková, otec Josef Prášek, matka Ludmila Svobodová, Horní Březinka 1.
Sňatek 21.6.1803, ženich Jakub Dušátko, věk 32 a 17 let. Zámrsk sig. 2571/42, předposlední řádek(příloha).
U ženicha jsem nepřečetka Jakub Dušátko syn…………..

Našla jsem narození podle „O“ 13.2.1787 Horní Březinka 1, Zámrsk sig.2565/76, 1. řádek(příloha74-77) ale je tam jiné jméno.
Dějuji za odopvěď.
p.s. nevím zda se načetly všechna přílohy, celkem 5
Naposledy upravil poldi.k dne stř říj 07, 2020 11:32, celkově upraveno 1
poldi.k
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 20, 2016 23:37

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod Zora » úte říj 06, 2020 23:32

poldi.k píše:Hledám Anna Prášková, otec Josef Prášek, matka Ludmila Svobodová, Horní Březinka 1.
Sňatek 21.6.1803, ženich Jakub Dušátko, věk 32 a 17 let. Zámrsk sig. 2571/42, předposlední řádek(příloha).
U ženicha jsem nepřečetka Jakub Dušátko syn…………..

Našla jsem narození podle „O“ 13.2.1787 Horní Březinka 1, Zámrsk sig.2565/76, 1. řádek(příloha74-77) ale je tam jiné jméno.
Dějuji za odopvěď.
p.s. nevím zda se načetly všechna přílohy, celkem 5


Nenačetlo se nic, opravte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod zburget » stř říj 07, 2020 6:32

To, jestli se sem nahrálo to, co čekáte vidíte sám hned po odeslání příspěvku. A pokud ne, máte možnost to hned opravit.
Každopádně - pochopil jsem, že se snaíte skeny nahrát, jako přílohy přímo sem do fóra. To ale neděláte úplně správně. Přečtěte si prosím pravidla v sekci Čtení starých materiálů, nahrajte skeny na některý z imagehostingových serverů a sem dejte odkazy.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod Zora » stř říj 07, 2020 6:42

viewtopic.php?f=33&t=39575&p=179807#p179807
např. zde - kolegyně umí vložit...
Takže vyčkáme. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod zburget » stř říj 07, 2020 6:47

V odkazovaném příspěvku jsou skeny vloženy právě přímo sem do fóra. Což je problém jednak kvůli tomu, že se jim poničí rozlišení, často až do nečitelnosti a současně se tím zbytečně plní diskový prostor na serveru.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod Zora » stř říj 07, 2020 7:11

Máš pravdu, to mně nedošlo. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod Boza » stř říj 07, 2020 7:40

@poldi.k: patrně začínáte, a jelikož mám k matrikám Zámrsku snadný přístup, tak si dovolím vám dát dvě dobře míněné rady:

1) nespoléhejte na uvedený věk při sňatku; spíš si 1-2 roky přičtěte, než aby jste sázel na vdavky v 16ti (není to nemožné, ale taky ne obvyklé).
2) chce to se prvně podívat i do matriky, kterou místní index N nezahrnuje. Kdyby jste to udělal, tak najdete Annu obratem.

Její datum narození bylo 27.4.1784 a najdete ji v sign. 2555 na sn. 131. A rodiče se brali někdy před dubnem 1777.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1967
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod Zora » stř říj 07, 2020 7:48

Pro Poldi - pokud něčemu nerozumíte, tak se ptejte, Takhle to vypadá, že děláte mrtvého brouka a čekáte, že se někdo postará. Pokud sem budete vkládat stránky ze Zámrsku, musíte se to naučit. Poradíme, ale jaksi zatím nevíme, v čem máte problém.
Příště prosím správně, nebo se zeptejte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod Zora » stř říj 07, 2020 14:40

Docela by mě zajímalo, proč nereagujete, nezeptáte se a píšete dál to, co je zbytečné.

Nakonec ani nevím, jestli jste vstřebala to, že Vám kolega v rámci svého volného času našel v Zámrsku.
Ani na jeho pomoc žádná reakce.

Opravdu je nutné se naučit, jak vkládat odkazy na stránky Zámrsku, pravidla platí pro všechny. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Anna Prášková nar. cca 1787

Příspěvekod poldi.k » čtv říj 08, 2020 8:08

Boza píše:@poldi.k: patrně začínáte, a jelikož mám k matrikám Zámrsku snadný přístup, tak si dovolím vám dát dvě dobře míněné rady:

1) nespoléhejte na uvedený věk při sňatku; spíš si 1-2 roky přičtěte, než aby jste sázel na vdavky v 16ti (není to nemožné, ale taky ne obvyklé).
2) chce to se prvně podívat i do matriky, kterou místní index N nezahrnuje. Kdyby jste to udělal, tak najdete Annu obratem.

Její datum narození bylo 27.4.1784 a najdete ji v sign. 2555 na sn. 131. A rodiče se brali někdy před dubnem 1777.


Děkuji za informaci a navedení. Ano, měla jsem víc hledat. Děkuji za Váš čas PK
poldi.k
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv říj 20, 2016 23:37


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků