Hledá se Václav Nový (vyráběl navijáky v Plzni- Hradiště)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledá se Václav Nový (vyráběl navijáky v Plzni- Hradiště)

Příspěvekod JitkaN » sob zář 26, 2020 13:12

Dobrý den .. moje první hledání zde směřuje k Aloisii Nové (Rádlové) a pan Václav Nový byl jejím manželem (r.nar. 1903). Bohužel ani o něm se mi nedaří najít jakákoli informace. Jen vím, že vyráběl navijáky, které mají r.v 1936 v Plzni v Hradišti kde měl dílnu a tyto navijáky jsou nyní sběratelské kousky. Měl ještě bratra Karla Nového. Prosím o pomoc.. :( třeba jste se ním někdo mohl znát. Pana Karla si ještě pamatuji i já jako malá holka, pak zemřel jako hodně starý pán v Plzni někdy kolem roku 1995 cca
JitkaN
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát zář 25, 2020 19:42

Re: Hledá se Václav Nový (vyráběl navijáky v Plzni- Hradiště

Příspěvekod zeter » ned zář 27, 2020 11:21

Dobrý den. Nepíšete, z jakých údajů vycházíte, ani co jste dosud prohledala, a to je pak těžká rada. Já bych asi zkusil prohledat dostupné oddací matriky pro Hradiště:
http://www.portafontium.eu/contents/reg ... anny-marie
vzhledem k datu narození přicházejí v úvahu tři knihy - 02, 04 a 06 (pokud se tedy odehrál v Hradišti, což není jisté, protože svatba se často konávala v rodné obci nevěsty)
Rejstřík k nim je ještě na matričním úřadu (vizte odkaz výše) - můžete tam zavolat nebo napsat a poprosit, jestli by se vám tam nepodívali a nenapsali vám, kde se případný zápis nachází (která matrika, která strana). V zápisu o sňatku bude nejspíš dost údajů, abyste mohla pokračovat, zápisty z téhle doby bývají obsáhlé a podrobné.
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Hledá se Václav Nový (vyráběl navijáky v Plzni- Hradiště

Příspěvekod ozana » ned zář 27, 2020 13:25

Někdy jsou dobrým zdrojem ohlášky snoubenců, ty jsou zapsány ve farnosti snoubence i nevěsty.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků