Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod rentier07 » čtv srp 27, 2020 10:43

Do svého rodokmenu kde mám cc 200 jmen hledám pokračování směrem NAHORU k následujícím osobám

1/ ČERNÝ Josef, nebo František/ jiná jm v rodě nebyla/ od r. 1903 výše bytem Ktová okr Smily. Oblast Semily, Turnov,Rovensko p. Troskami. Na matriku do Litoměřic se za boha nemohu dostat abych zjistil další jména a iniciály.

2/ PAROULEK Václav, Matěj, František ,Jan /jiná jm. v rodě nebyla/ bytem Sokoleč okr. Nymburk. Poslední co mám je Václav 1869 a 1786 ale to nevím,zda sem patří. Oblast se zaměřením, na Sokoleč, Nymburk, Kolín, Poděbrady,Hořátev, Velim.

3/ NEUBAUER František, nebo Jan, nebo Antonín / jiná jm.v rodě nebyla/ bytem naposledy Cerhenice okr.Kolín, Poslední co mám je rok 1872 Antonín, pak je jeho otec František. Zaměření na oblast, Cerhenice, Kolín, Velim, ...

4/ NEPOVÍM Josef bytem Cerhenice okr.Kolín, poslední údaj mám z r. 1884 u Josefa narození a jeho otce Josefa zamřelého 1924. se zaměřením na oblast Cerhenice,Kolín,Velim.
Za jakékoliv informace vám děkuji
rentier07
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 20, 2020 19:20
Oblast pátrání: Zajímají mě lokality Sokoleč okres Nymburk, ke jménu PAROULEK Václav... před r.1827
Zajímají mě lokality Ktová okres Semily ke jménu ČERNÝ Josef a František před rokem 19O3
Zajímají mě lokality , Cerhenice okres Kolín, ke jménu NEUBAUER před rokem 1890
Zajímají mě lokality Cerhenice okr. Kolín ke jménu NEPOVÍM před rokem 1884
Rodokmen online: web side František Černy Myheritage

Re: Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod ductrix » čtv srp 27, 2020 18:46

Matriky Ktová jsou v SOA Zámrsk. Živé matriky budou asi v Rovensku pod Troskami
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod rentier07 » čtv srp 27, 2020 19:47

Děkuji za info, matriky Ktové / obec spadala dř. pod Hrubou Skálu / jsou v Litoměřicích, , v Rovensku mě ofotili mého dědu a babičku, ale mají jiný den narození než mám já v rodných listech v šanonu,tak nevím. Taky mě poslali pouze jméno a příjmení dědova otce a a matky, tot vše. Jinak musím všude osobně.To není jako v středoč.kraj,kde si půlku věcí zjistím z domova přes internet v matrikách.
rentier07
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 20, 2020 19:20
Oblast pátrání: Zajímají mě lokality Sokoleč okres Nymburk, ke jménu PAROULEK Václav... před r.1827
Zajímají mě lokality Ktová okres Semily ke jménu ČERNÝ Josef a František před rokem 19O3
Zajímají mě lokality , Cerhenice okres Kolín, ke jménu NEUBAUER před rokem 1890
Zajímají mě lokality Cerhenice okr. Kolín ke jménu NEPOVÍM před rokem 1884
Rodokmen online: web side František Černy Myheritage

Re: Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod ductrix » pát srp 28, 2020 8:06

Vycházela jsem z inventárního seznamu matrik SOA Zámrsk, kde je Ktová uvedena pod farností Libuň a později Újezd pod Troskami. Farnost Libuň např. matriky N od 1784 do 1863. Farnost Újezd pod Troskami matrika N 1878-1899.

10043 sign. 5355 matrika N index N 1878-1899 ukn 10043
územní rozsah: Újezd pod Troskami (do X/1899), Hrdoňovice (od II/1878), Jivina
(III/1878-XI/1899), Ktová, Semínova Lhota (do VII/1899), Tachov
(III/1878-X/1899), Troskovice (od III/1878)
31,5x47 cm, vazba: polokožená, 412 fol., čeština, původní signatura: I.
mikrofilm č. 3317
http://88.146.158.154:8083/000-05355.zip (odkaz ke stažení)
Přílohy
CZEC0004D_Matriky-Church-books-Jičin-5355-1878-1899_00378.jpg
CZEC0004D_Matriky-Church-books-Jičin-5355-1878-1899_00377.jpg
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod rentier07 » pát srp 28, 2020 12:02

Tak to je paráda, hodí se mě 4 jména určitě. Chtěl bych vám tímto poděkovat za ochotu, no kdo umí, ten umí. Já už se nemám koho optat, a kam spadala obec uč nemá nikdo ani páru, vědět na to jak, tak bych se takto v tom vrtal a bádal.Nevím proč zde mě to nejde, tak jako na Poděbradsku, Hořátev, Velim- proste SOA Praha k jinému jménu a příjmení. Ještě jednou vám děkuji.
rentier07
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 20, 2020 19:20
Oblast pátrání: Zajímají mě lokality Sokoleč okres Nymburk, ke jménu PAROULEK Václav... před r.1827
Zajímají mě lokality Ktová okres Semily ke jménu ČERNÝ Josef a František před rokem 19O3
Zajímají mě lokality , Cerhenice okres Kolín, ke jménu NEUBAUER před rokem 1890
Zajímají mě lokality Cerhenice okr. Kolín ke jménu NEPOVÍM před rokem 1884
Rodokmen online: web side František Černy Myheritage

Re: Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod ductrix » pát srp 28, 2020 15:51

Rádo se stalo. SOA Zámrsk má matriky pouze ke stahování. Jejich seznam je na webu https://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/matriky/ , jsou tam k bádání informace. Některé matriky jsou také dostupné na familysearch.org. Na webu je i mapka, jak je to s farními úřady.
Ty Marcela
ductrix
 
Příspěvky: 413
Registrován: pon led 12, 2015 18:05
Bydliště: Liberec
Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

Re: Hledám další příbuzné Černý, Paroulek,Neubauer,Nepovím

Příspěvekod rentier07 » pát zář 04, 2020 17:33

Ještě jednou děkuji, nějak mě už jde ten Zámrsk , dle vašich rad -, u Černých ,Paroulků a Neubauerů jsem už v cc r. 1850, je to kvanta jmen do rodokmenu.Hlavně sčítání lidu tam jsou jména a narození, A je tam seznam hospodářských zvířat v baráku.. Ještě musím dohledat ta úmrtí a Nepovímovi. Ještě jednou děkuji.
rentier07
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 20, 2020 19:20
Oblast pátrání: Zajímají mě lokality Sokoleč okres Nymburk, ke jménu PAROULEK Václav... před r.1827
Zajímají mě lokality Ktová okres Semily ke jménu ČERNÝ Josef a František před rokem 19O3
Zajímají mě lokality , Cerhenice okres Kolín, ke jménu NEUBAUER před rokem 1890
Zajímají mě lokality Cerhenice okr. Kolín ke jménu NEPOVÍM před rokem 1884
Rodokmen online: web side František Černy Myheritage


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků