Stránka 1 z 1

Hledám přijmení: Barsa/Barsová

PříspěvekNapsal: čtv črc 30, 2020 13:34
od pentagun
Toto příjmení pochází z Chrástu u Orlíka nad Vltavou, nejstarší písemný záznam s tímto přijmením je v urbáři ke konci 16. století. Rozlišuji tři linie: první původní z Chrástu, druhá ze Zahořan a třetí jsou nemanželští potomci Marie Barsové z Bezdědic.
Původní linie se vyskytuje v Chrástu do poloviny 19.století, odkud se pak přesunula na Hostomicko na začátku 19. století. Odtud pak ke konci 19.století do Prahy, Berounsko, Českolipsko. Také pak pár jedinců do Vídně, USA a také později ve 20. století na Slovensko.
Druhá linie je pravděpodobně založena Havlem Barsou z Chrástu který v polovině 17. století koupil v Zahořanech grunt. Tato linie tu pravděpodobně vymřela ale přijmení po chalupě po nich převzali další majitelé. Odtud se šíří v okolí Orlíku nad Vltavou ale postupně mizí když se jeho nositelé stěhují do USA nebo do Vídně.
Třetí linie jsou potomci Marie Barsové kterou se mi nepodařilo přiřadit k žádným rodičům, možná jsou špatně uvedeni její rodiče v matričním zápisu narození jejich nemanželských potomků (polovina 19. století. Tito potomci se pak vyskytují v okolí Lnářů, Velvar a také v Plzni.

Všechny záznamy narození, svateb a úmrtí co jsem našel jsem zanesl do tabulky: http://barsat.cz/gen/barsa.pdf , tak pokud by něko narazil na toto příjmení které nebude uvedené v tého tabulce, byl bych moc rád.
Předem děkuji.