František Hřib

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

František Hřib

Příspěvekod mata » pon črc 20, 2020 14:17

Dobrý den, hledám místo a datum narození Františka Hřiba, syna Václava Hřiba, poddaného k Tursku. Ženil se ve ve Vítově (fara Zlonice) v r. 1835 ve věku 27 let https://ebadatelna.soapraha.cz/d/9352/70/. V Tursku se nenarodil.

Upravil jsem odkaz tak, aby se na něj dalo přímo kliknout
-zb-
Naposledy upravil mata dne pon črc 20, 2020 15:05, celkově upraveno 1
mata
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 20, 2020 14:06

Re: František Hřib

Příspěvekod zburget » pon črc 20, 2020 14:57

Zdravím,
vítám na fóru!

Větší šanci, že vám někdo pomůže, budete mít, pokud sem vložite odkazy na vše relevantní, co máte dohledáno.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12587
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: František Hřib

Příspěvekod mata » pon črc 20, 2020 15:05

Děkuji za upozornění, doplnil jsem.
mata
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 20, 2020 14:06

Re: František Hřib

Příspěvekod Zora » pon črc 20, 2020 15:56

Zkuste hledat narození matky ženicha, podle povolání otce ženicha je možné, že svatbu ani narození dítěte v těchto matrikách nenajdete.
Máte zápis celý přečtený? Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Hřib

Příspěvekod mata » pát črc 24, 2020 7:02

Dobrý den, matku ženicha jsem hledal, dále jsem procházel matriky v okolí Turska, matriky obcí, které byly součástí panství Tursko a nic. Také se domnívám, že vzhledem k tomu, že otec Františka byl mušketýr na statku, jednalo se patrně o vysloužilého vojáka, který si manželku i s dítětem (popř. s dětmi) mohl přivézt odkudkoli. Proto jsem sem dotaz položil, zda se někdo náhodou při svém bádání s tímto jménem nesetkal.
mata
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 20, 2020 14:06

Re: František Hřib

Příspěvekod Zora » pát črc 24, 2020 7:33

Tady je každá rada drahá... zkuste ještě, zda se dochovalo pro Tursko nejstarší sčítání, při troše štěstí by tam mohla být uvedena obec narození Františka.

To jsou ty vojenské sňatky, já jsem se po letech dopídila původu předka, (šafáře), který zřejmě sloužil v Brně, ale pocházel od Přemyšle (dnešní Polsko)
Jinak samozřejmě omluva, u nově příchozího nikdy netuším, jak moc je se zápisy v matrikách obeznámen.
Z

edit, občas mně pomůže databáze VHA
vyhledám si příslušné příjmení a podívám se na nejčastější oblast výskytu. Je mně jasné, že je to o cca 80 let směrem do přítomnosti, ale tady to třeba vypadá na oblast kolem Uherského Hradiště, pokud pominu Slovensko .
Řekla bych, že se tam nemuseli ani třeba přestěhovat potomci Vašich předků, ale mohlo by se jednat o zde usazené rody...
Je to ale taková střela do neznáma.

http://www.vuapraha.cz/fallensoldierdatabase
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29143
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Hřib

Příspěvekod mata » pát črc 24, 2020 7:36

Omluva netřeba, díky moc.
mata
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 20, 2020 14:06


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků