Hledám Adalberta Stránského, kočího v Praze, * cca 1781- 786

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám Adalberta Stránského, kočího v Praze, * cca 1781- 786

Příspěvekod lemur » čtv črc 02, 2020 20:40

Dobrý večer,

hledám narození Adalberta Stránského, zemského kočího v Praze, asi v letech 1781 - 1786.

Zatím mám tyto informace:

    http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... =39#scan39
    4. záznam
    + 26.5.1848 , Kostel Nejsvětější Trojice v Podskalí
    Adalbert Stránský
    prager Bürger und Landkutscher, zu Prag gebürtig, Prag II/419, 67 J., Wolschan, ….

    -> narozen cca 1781

    http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/per ... 78#scan378
    poslední záznam
    17.11.1812, kostel Svatého Haštala
    811, Adalbert Stránský, 26
    Bürger… Landkutscher
    Sohn der … Rudolf Stransky
    Prager Anfäffiger Bürger
    gebürtig Von Prag

    Josepha Wolf, 19
    gebürtig Von Prag
    Tochter der …
    Johann Wolf Prager
    Bürger…
    Burschancker?

    -> narozen cca 1786

    dům č. 811 na Starém Městě měl před r. 1805 číslo 878
    (z domu 811 pocházela Josefa Wolfová)

    V domě č. 841 (896 podle starého číslování) se rodičům Rudolfovi Stránskému a Anně, roz. Veselé narodily další děti: Martin Josef (1784), NN (1788), Rudolf Franz (1789), Václav Franz (1791), Ludmila Margaretha (1793) a pravděpodobně Marie Anna (asi 1782) a Václav (asi 1779). U posledních (vlastně prvních) dvou jsem záznam o narození také nenašla.

    Je samozřejmě možné, že Anna Veselá pocházela od jinud a že první děti se narodily jinde. Bohužel není zřejmé odkud pocházela Anna Veselá a ani podle kmotrů a svědků nelze nic vydedukovat.

Děkuji předem za jakékoliv nasměrování, kde ještě zkusit hledat.
Lemur
Uživatelský avatar
lemur
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 29, 2018 16:05
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jaroměř, Josefov, Hradec Králové, Praha, Středočeský kraj, Klatovsko, Strakonicko/Písecko, České Budějovice, Vrchlabí, Osoblaha

Re: Hledám Adalberta Stránského, kočího v Praze, * cca 1781-

Příspěvekod Zora » čtv črc 02, 2020 21:12

možná policejní přihlášky

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/?action= ... folium=566
Bohužel, údaje nepřečtu Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29314
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Adalberta Stránského, kočího v Praze, * cca 1781-

Příspěvekod lemur » čtv črc 02, 2020 21:40

Dobrý večer, Zoro,

děkuji za tip. Policejní přihlášky znám a i tento zápis (omlouvám se, že jsem ho neuvedla).
Bohužel v tomto případě mi taktéž nepomohou.
Adalbert má sice uvedené místo narození Praha, ale rok narození je 1788, což nemůže být pravda, protože v tomto roce se jeho rodičům narodila mrtvě narozená dcera (a nikdo jiný, nevypadá to na dvojčata). Celý ten zápis je nepřesný.
Adalbertova dcera Josefa se narodila v roce 1815 a ne 1816, Anna pak 1817 a ne v roce 1818.

L.
Uživatelský avatar
lemur
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 29, 2018 16:05
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jaroměř, Josefov, Hradec Králové, Praha, Středočeský kraj, Klatovsko, Strakonicko/Písecko, České Budějovice, Vrchlabí, Osoblaha

Re: Hledám Adalberta Stránského, kočího v Praze, * cca 1781-

Příspěvekod Zora » čtv črc 02, 2020 22:01

Zápis jsem fakt nepsala já :-)
ale vážně, v policejních přihláškách prostě chyby,. ale znamená to, že se Adalbert narodil někdy kolem...
Většinou postupuju tak, že se dívám na osoby stejného příjmení, narozené někdy kolem a pak vyhledávám podle čísla domu farnost.
zdlouhavé, ale někdy pomůže...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29314
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Adalberta Stránského, kočího v Praze, * cca 1781-

Příspěvekod lemur » čtv črc 02, 2020 22:19

To jsem netvrdila :oops: :wink:
Já vím, že tam bývají chyby, ale tady se jich sešlo najednou nějak moc. No každopádně, já jsem samozřejmě matriky prošla kolem dokola podle příjmení, podle čísla domu (kam až to šlo, před rokem 1784 se nemám čeho chytit, nevím jaké znamení daný dům měl) a nenašla jsem ho.
L.
Uživatelský avatar
lemur
 
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 29, 2018 16:05
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jaroměř, Josefov, Hradec Králové, Praha, Středočeský kraj, Klatovsko, Strakonicko/Písecko, České Budějovice, Vrchlabí, Osoblaha


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků