Suzanna Piechura, roz Szewczyk - Rozdziele Dolne

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)

2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Suzanna Piechura, roz Szewczyk - Rozdziele Dolne

Příspěvekod ladajana » čtv dub 09, 2020 12:18

Dobrý den,
hledám nějaké informace ohledně osoby (nebo jeji rodiny) Suzanna Piechurova, rozená Szewczyk, narozená okolo 1847. Nejsem si jistá, že se narodila v Rozdziele Dolne, ale v jednom bodě tam žila. Manžel byl Julius Piechura a měla syna Ondřeje Piechuru, narozeného 30. listopadu 1871, který žil v Čechách a syna Michala, který žil v USA.
Děkuji!
ladajana

Oblast pátrání: Biskoupky, Skryje, Milevsko, Pacov, Příbram, Březnice, Březové Hory, Ostrava - Heřmanice, Muglínov, Rozdziele Dolne (Polsko)

Re: Suzanna Piechura, roz Szewczyk - Rozdziele Dolne

Příspěvekod Polexina » čtv dub 09, 2020 17:46

Polexina

Příspěvekod Monika » čtv dub 09, 2020 19:33

V Genetece jste se koukala někdy teď? Jak jsem vám dávala na ni odkaz v tomto tématu: viewtopic.php?f=8&t=46873 Dobrovolníci tam pořád indexy doplňují, takže pokud jste tam nějakou dobu nebyla, vyzkoušejte to zase. Takhle jednou za čas tam chodím už hodně let. Na první stopu jsem čekala tři roky a pořád dál čekám na další.

Psala jste do toho jejich diecézního archivu? Nepomohli?
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod ladajana » pon dub 27, 2020 11:20

Děkuji. V Genetece jsem koukala, ale zatím nic, ale budu průběžně zkoušet. Do diecézního archivu jsem psala už 2x, ale bohužel se mi nikdo neozval. Já polsky tedy ani slovo, takže jsem psala anglicky. Je možné, že to je ten hlavní problém. Prostě tato větev rodiny mi nikam nevede.
ladajana

Oblast pátrání: Biskoupky, Skryje, Milevsko, Pacov, Příbram, Březnice, Březové Hory, Ostrava - Heřmanice, Muglínov, Rozdziele Dolne (Polsko)

Příspěvekod Monika » pon dub 27, 2020 23:23

V diecézním archivu by, myslím, anglicky umět měli. Oni jsou tedy obecně v Polsku v církvích dost liknaví, když mají udělat cokoli navíc (a nás genealogy berou jako až příliš "navíc"). Ještě mě napadlo, že by možná mohl někdo z Polska, kdo do tohoto archivu chodívá, se vám tam na zápis podívat (až bude archiv zase otevřený).

K tomu byste se buď musela registrovat na genetece a zeptat se tam, nebo, což myslím, by bylo operativnější, registrovat se na facebook (pokud tam už nejste), požádat o členství v jedné z polských genealogických skupin (nebo v obou hlavních) a poptat se po někom ochotném tam. On by i někdo mohl mít tu matriku u sebe na disku nafocenou (výjimečně se to stává). Skupiny jsou tyto (ta první mi připadá lepší):
- Genealodzy (a za tím polská vlaječka), soukromá skupina (tedy debaty nejsou vidět veřejně): https://www.facebook.com/groups/GenealodzyPL/
- Genealodzy PL, veřejná skupina (tedy debaty jsou vidět veřejně): https://www.facebook.com/groups/135017640532006/
Do obou skupin se dá psát i česky (facebook to umí automaticky přeložit, i když kostrbatě) a v obou je nás i několik z ČR.
Monika

Příspěvekod ladajana » úte dub 28, 2020 12:37

Znova děkuji, tak jsem zkusila obě fb skupiny, uvidíme jestli mě přijmou, protože jsem odpovědi psala podle google translate v polštině. lol Opravdu jsem zvědavá jestli se mi něco povede dohledat, české matriky jsou tedy o poznání jednodušší. I když vám po pravdě povím, i kdyby se mi ta polská matrika dostala do ruky, tak nevím jestli tam něco vyčtu. Informace ohledně Susanne Piechura jsem získala v USA od vnučky bratra mého pradědy Ondřeje Piechury, který zakotvil v ČR.
ladajana

Příspěvekod Monika » úte dub 28, 2020 20:58

ladajana píše:... I když vám po pravdě povím, i kdyby se mi ta polská matrika dostala do ruky, tak nevím jestli tam něco vyčtu.

Pro nás je výhoda, že asi na celém území předválečného Polska byly římskokatolické matriky psané téměř výhradně latinsky (mám matriky z mé oblasti v rozmezí let 1784 až 1933 a vše jen latina).

Pokud si nebudete vědět moc rady s polštinou, mám na webu Malý genealogický slovníček základních výrazů v polštině https://www.neznamo.cz/genealogie/polst ... genealogy/ a dá se v něm vyhledávat i podle českého výrazu. Ten by vám mohl trošku pomoci. :)

Držím palce!
Monika

Zpět na Hledá se!