Eduard Plhal, Velké Opatovice úmrtí 1920?

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Eduard Plhal, Velké Opatovice úmrtí 1920?

Příspěvekod Viridis » ned dub 05, 2020 18:38

Dobrý den,

zkusím štěstí, třeba se unaví.... :D Hledám úmrtí Eduarda Plhala, narozeného 31.3.1900 ve Velkých Opatovicích:
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=210
Vím o něm, že studoval lesnickou školu v Písku, ze které ale před závěrečnými zkouškami, které měl skládat v roce 1920, odešel a v seznamu posluchačů této školy je u jeho jména křížek. V rodině se traduje, že se zastřelil. Přes veškerou snahu se mně zatím nepodařilo vypátrat o něm jakoukoliv další zmínku. V matrice Velkých Opatovic žádný zápis o úmrtí není, a ani v dochované evidenci obyvatel. Úmrtí jsem marně hledala v matrikách Z v Písku i v Jindřichově Hradci a Chudenicích, kde působil jeho starší bratr, také lesník. Nic jsem nenašla ani v dobovém tisku.
Nenarazili jste, prosím, někdo při svém pátrání na něco, co by mně pomohlo s nasměrováním?
Děkuji moc za Váš čas. P.
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků