Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovice

Příspěvekod zdennal » úte bře 24, 2020 22:41

Všechny informace.Syn Jan se žení 12.4.1842 jako katolík ve Vlašimi.
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14

Re: Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovic

Příspěvekod kimes » pát bře 27, 2020 9:39

zdennal píše:Všechny informace.Syn Jan se žení 12.4.1842 jako katolík ve Vlašimi.

Z vašich asi 8 příspěvků během jednoho dne jsem pochopil asi to, že si myslíte, že vám budeme tady sestavovat rodokmen on-line!?
kimes
 
Příspěvky: 290
Registrován: úte bře 05, 2013 10:00

Re: Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovic

Příspěvekod Zora » pát bře 27, 2020 9:58

Pokud chcete nějakou pomoc, je třeba uvést odkaz na alespoň poslední nalezený zápis - asi tedy sňatek a uvést, ve kterých matrikách jste již hledal.
Doporučuji dohledat křest Jana, mohl by být uvedený v katolické matrice, (záleží na tom, zda konvertoval coby dospělý, nebo společně s rodiči v dětství) nedlouho před svatbou.

Stejně tak doporučuji projít židovské matriční knihy narozených, měl byste na něj narazit - pokud se knihy dochovaly.
Tím, že vlastně neuvedete nic dalšího, než jméno a příjmení, si moc nepomůžete. Podle postavení osoby, zapsané (i v katolické ) matrice, se dá usoudit, jaké postavení v židovské obci asi měli rodiče konvertity, a dá se hledat i v jiných seznamech židů - nejen v matrikách nebo familiantských knihách...
Bylo by třeba, abyste doplnil - pokud tam tedy nemáte, odkazy na související zápisy u všech Vámi hledaných osob (jiných dotazech). Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovic

Příspěvekod zdennal » pát bře 27, 2020 14:01

Omlouvám se za opomenutí.Už jsem to asi před pěti léty probíral s Karolinou Vernerovou v "genealogická poradna-knihovna".Fundovaně mi pomohla a poradila,přesto jsem neudělal žádný pokrok-Tak jsem jen dostal záchvat a jednoduše zkusil,jestli Piky někdo nedělá.
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14

Re: Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovic

Příspěvekod zdennal » pát bře 27, 2020 14:12

kimes píše:
zdennal píše:Všechny informace.Syn Jan se žení 12.4.1842 jako katolík ve Vlašimi.

Z vašich asi 8 příspěvků během jednoho dne jsem pochopil asi to, že si myslíte, že vám budeme tady sestavovat rodokmen on-line!?

Opravdu si myslíte,že začínám rodokmen dotazy na osoby z poloviny 17.století a poloviny Čech?Myslím si,že osm dotazů z 2000 lidí není tak moc.
zdennal
 
Příspěvky: 142
Registrován: sob čer 01, 2013 8:14

Re: Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovic

Příspěvekod Zora » pát bře 27, 2020 14:50

zdennal píše:Omlouvám se za opomenutí.Už jsem to asi před pěti léty probíral s Karolinou Vernerovou v "genealogická poradna-knihovna".Fundovaně mi pomohla a poradila,přesto jsem neudělal žádný pokrok-Tak jsem jen dostal záchvat a jednoduše zkusil,jestli Piky někdo nedělá.


a co Vám brání tedy přidat nějaké informace nebo odkazy na dřívější dotaz?

O jaké příjmení se Vám jedná
Pik, Löbl(Löw) nebo snad Pik-Löbl? Omlouvám se, já to z údajů v předmětu a porovnáním s textem nepoznám.

Karolina sem už, bohužel nechodí, ale zcela jistě mohou poradit další kolegové...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pik Löbl(Löw)+Terezie Moučka židé Klatovy?1790?Budějovic

Příspěvekod Dika » pát bře 27, 2020 15:11

Dobrý den,

zběžně jsem přečetla Vaši někdejší konverzaci s Karolinou.
Pokud jste nebyl úspěšný v hledání v matrikách, zkuste seznamy familiantů a Soupisy židovského obyvatelstva, jak uvedla, asi žádný jiný zdroj neexistuje.
Příběh je to určitě zajímavý a mohlo se to semlít např. takto.
Nabízí se souvislost s tzv. familiantským zákonem, který platil snad do roku 1848. Tehdy se v židovských rodinách mohl oženit pouze prvorozený syn. Jan se zakoukal do křesťanské dívky a přestupem na křesťanství měl najednou šanci se oženit.
Dívala jsem se na ten sňatek v roce 1842 a je tam napsané, že povolení vystaveno 2. dubna od úřadů panství ve Vlašimi, tj. týden před svatbou.
Matka Jana Picka nebyla Moučková, ale Vocásková.
Heinrich Pick, psaný jako svědek nebyl bratr Jana. Prostudujte si narození Janových dětí a Jindřicha Picka.

Zkuste se podívat sem do knihy familiantů Čáslavska, jeden Lobl Pick tam je:

http://www.badatelna.eu/fond/2098/repro ... oId=582781
Dika
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř dub 15, 2015 21:01
Oblast pátrání: střední, jižní a východní Čechy


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků