Kmochové Vliněves (Km. podd. svatovítské kapituly před 1760)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Kmochové poddaní svatovítské kapituly před 1760

Příspěvekod JosefJ. » ned kvě 28, 2023 19:39

Ten tip na Hořín (Býkev) 1719 vypadá dost pravděpodobně. Dostal jsem i další tipy, ale pro ověření bych musel najít narození děti Jiřího a Magdaleny Kmochových:
Doroty (podle udaného věku při úmrtí nar. 1749, ale vzhledem je vdavkám roku 1763 hádám tak 1740-1745), Františka (podle věku při úmrtí nar. okolo 1753), Václava (podle udaného věku při úmrtí nar. okolo 1752) a Jiřího (v seznamu poddaných panství Dolní Beřkovice uveden rok narození 1749).
Při koupi nemovitosti ve Velkých Přílepích splácel do Daminěvsi, jeden ze synů byl poddaný do Dolních Beřkovic a oženil se tam, to ukazuje na Mělnicko.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Kmochové poddaní svatovítské kapituly před 1760

Příspěvekod JosefJ. » sob zář 16, 2023 5:32

Polexina píše:https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7760/29
Hořín – Kmoch Jiří Dominik * 1719


Při sledování jeho s rodinou jsem se dostal k zápisu, který by mohl nasvědčovat, že je to ten hledaný.

viewtopic.php?f=41&t=59885

Pokud ano, zbývá ještě najít, kde (asi na kapitulních panstvích) se oženil a narodily se jim děti.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Kmochové poddaní svatovítské kapituly před 1760

Příspěvekod JosefJ. » pon zář 18, 2023 20:19

Tak se oženil v Hostouni u Prahy, kde byli asi do roku 1752 a narodila se část dětí. Dalších deset let už nedůležitých pro doplnění okruhu předků jsem zatím nenašel.
Hlavní nejasnost se teď posouvá k tomu, kde se vzali zhruba v roce 1714 rodiče Jiřího Dominika Kmocha, tedy Pavel Kmoch a Veronika, a kdo byla Veronika.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Kmochové Vliněves (Km. podd. svatovítské kapituly do 176

Příspěvekod JosefJ. » ned bře 17, 2024 18:22

Sňatek rodičů Jiřího Dominika Kmocha, tedy Pavla Kmocha a Veroniky, jsem sice stále nenašel, ale při několikátém prohledávání seznamu poddaných jsem našel Veroniku, dceru Jana a Doroty Plačkových ze Zelčína s poznámkou o provdání za Pavla Kmocha do Býkve: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... 553125b57d
Ta svatba buď unikla zápisu do matriky, nebo se odehrála v nějaké vzdálené farnosti.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Re: Kmochové Vliněves (Km. podd. svatovítské kapituly před 1

Příspěvekod JosefJ. » čtv bře 21, 2024 20:31

U Kmochů na Mělnicku se mi nedaří potvrdit nebo vyvrátit, zda Jiří Kmoch, který si vzal v roce 1682 Alžbětu Strakovou z Býkve (Straky jsem ale v pozemkové knize nenašel) a podle věku v seznamu poddaných narozený kolem roku 1653:
fol. 8 novodobé 245 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/7759/127 vpravo poslední zápis 8.2.1682
8 Febru z Begkwe
Ženich Giržik Kmoch
Newesta Alžběta Waczlawa?
Straky ssafarže Begkewskyho
starosta: Giržik Hrdlyczku
Waczlaw Wiklorza?
Anna czera Geroltowa
Lyda Czinczalowa druziczki?
Kateržina Kmochowa


je totožný se synem Jakuba a Magdaleny Kmochových:
Mělník 01 str. 217 https://ebadatelna.soapraha.cz/d/8421/112 vpravo pravý sloupec čtvrtý zápis 20.4.1653
tez toho dne ze wsy Brozanek otecz
Jakub Kmoch, Mandelyna djtjete
Jan Gyržyk a kmotrowe sau tito Jan
Konaczek a Walentin Weseleg a Dorota
Smetjska platenicze

Kmochův grunt v Brozánkách má zápis tady: http://vademecum.soalitomerice.cz/vadem ... c84964834f
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků