Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » stř lis 13, 2019 15:57

Hezký den,

hledám informace o Jakubu Zvánovcovi z Ponědraže (případně jeho manželce Marii). V roce 1839 se jim narodila dcera Rosalie a jedinou zmínku o nich mám zatím odsud: https://digi.ceskearchivy.cz/5767/439/2304/1239/91/0

V matrikách obce Ponědraž je sice Zvánovců hodně, ale konkrétně tyto dva se mi nedaří najít.

Díky
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod L.V. » stř lis 13, 2019 19:35

A dcera Rosalie se narodila kde? Pokud máte, vložte odkaz na její narození, třeba se někomu podaří něco vydedukovat.
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » čtv lis 14, 2019 12:43

Rosalie je pro mě další záhadou ..

Mám záznam o jejím úmrtí (https://digi.ceskearchivy.cz/9925/31/2530/2342/87/0), kde je rozená Bodlák z Doliny, okres. Stryj v Haliči. Tím by hledání Zvánovců v Ponědraži nedávalo smysl.
Ale pak mám záznam o narození jejího syna (https://digi.ceskearchivy.cz/5767/439/2304/1239/91/0 + mám i jeho záznam o úmrtí a datum i místo odpovídá) a právě tam je rozená Zvánovcová z Ponědraže. Bodláková je pak rozená až Rosaliina matka.

Protože si nejsem jistý, který z těch záznamů je správně a proto, že v Ponědraži bylo Zvánovců hodně, zkouším hledat takto oklikou a přes rodiče se vlastně dobrat i k Rosalii. Tedy, měla se narodit 18.12.1839 v jednom z uvedených míst.
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod L.V. » čtv lis 14, 2019 21:28

Tady je narození Rosálie:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1910265
Domnívám se, že Marie Bodláková měla Rosalii za svobodna a Jakub Zvánovec si ji pak osvojil, když se oženil s Marií. Někde je pak uváděná jako Bodláková, někde Zvánovec. Mohu se pochopitelně mýlit.
Myslím si však, že se jedná o Vaši Rosálii, která přišla z Doliny, Halič, dnešní Ukrajina.
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod Zora » čtv lis 14, 2019 22:05

L.V. píše:Tady je narození Rosálie:
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1910265
Domnívám se, že Marie Bodláková měla Rosalii za svobodna a Jakub Zvánovec si ji pak osvojil, když se oženil s Marií. Někde je pak uváděná jako Bodláková, někde Zvánovec. Mohu se pochopitelně mýlit.
Myslím si však, že se jedná o Vaši Rosálii, která přišla z Doliny, Halič, dnešní Ukrajina.
L.

Jen drobnost - nejde o osvojení, ale o legitimizaci. Ta se automaticky dopisovala do matriky narozených, zde samozřejmě tento úkon nemohl být proveden, je možné že byl uložen ve farním archivu, kde se rodiče brali.
Někdy také muselo dojít k přestupu Rosálie ke katolické víře. (tady je, pokud se nemýlím zapsaná s řeckokatolickou vírou - vycházím z názvu matriky)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29111
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » pát lis 15, 2019 9:34

Děkuji všem, moc jste mi pomohli! S legitimizací to dává smysl, vůbec mě to nenapadlo. Jen mě trochu mate, že nemůžu najít toho Jakuba, ale on se někde objeví :-)

Mohl bych ještě poprosit jednou o ten odkaz na Family Search? V příspěvku se rozdělil a já ji tam nemůžu najít. Díky
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod Zora » pát lis 15, 2019 9:43

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1910265

Měla jsem to uloženo, snad to bude fungovat, odkazy z fóra opravdu nefungují. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29111
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » pát lis 15, 2019 10:18

Funguje, díky moc!
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod Zora » pát lis 15, 2019 10:32

mimovoice píše:Funguje, díky moc!


Úplně přesně se v těch vztazích neorientuji, (možná jsem něco důležitého přehlédla), ale zkuste se podívat, zda se svatba svob. matky neodehrála také v ukrajinských matrikách. Jak by se svobodná matka vracela sama z Ukrajiny domů.... to spíš pak s manželem....
Bohužel u narození Rosálie není uvedeno číslo domu a ani rodiče, V kolonce kmotři je stejné příjmení Bodlák, zřejmě ale bylo v oblasti rozšířené, našla jsem svatbu nějaké jiné Bodlákové.... Nebylo s čím porovnat...
Asi to chce opravdu pečlivě prohlédnout matriky (nejen) Doliny. Případně také, zda se později nenarodily již provdané děti s příjmením Zvánovec.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29111
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod Zora » pát lis 15, 2019 12:08

Já se musím omluvit, nestíhám zjišťovat ani základní fakta, která obec byla v "Česku" a která na Ukrajině :-(

Fakt je ten, že svatba, kterou jsem viděla já na Familysearch v obci Dolina a neuložila :oops: , byla slečna Bodláková a její otec byl s největší pravděpodobností František... listování netrvalo dlouho, jedna, dvě matriky oddaných, pak jsem to ale vzdala. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29111
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » pát lis 15, 2019 12:23

Tedy, vy jste se do toho pěkně pustily :-) Díky moc za všechny informace a já si jdu pročíst polské matriky.
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod Zora » pát lis 15, 2019 13:02

mimovoice píše:Tedy, vy jste se do toho pěkně pustily :-) Díky moc za všechny informace a já si jdu pročíst polské matriky.


Pokud je čas, tak tyhle "hledačky" jsou moc zajímavé, tím se genealog nejvíc naučí... Zrovna dneska jsem na tom s časem hůř... musím dohledat něco "svého", nebo to zapomenu, ach jo :-)
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29111
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » pát lis 15, 2019 13:58

Kovářov je hned vedle Orlíku .. a zas tak daleko od Ponědraže to není. Zkusím se tam podívat :-)
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » pát lis 15, 2019 14:43

To bohužel nejspíš nebude její svatba. Manžel Marie (Rozininy matky) by měl být Jakub (ten Zvánovec, o kterého vlastně šlo původně) :-) A Rozina má manžela tady: https://digi.ceskearchivy.cz/9925/20/2624/2619/87/0.
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Re: Jakub Zvánovec, Ponědraž (rok 1800 a dál)

Příspěvekod mimovoice » ned lis 17, 2019 11:17

To se vůbec neomlouvejte, každý odkaz může být vodítko.

A s tou vdovou můžete mít pravdu. Jednomu z mých předků třeba zemřela manželka a dva měsíce nato měl svatbu s jinou (tomu říkám neztrácet čas) :-)

Svatbu Roziny a Jakuba pořád nemůžu najít, měla by teoreticky být někde tady: http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301 ... eks.htm#18
ale díky odkazům na AGAD, které jste posílala, jsem konečně našel její narození (18.12.1839): http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301 ... 4_0039.htm
mimovoice
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř lis 07, 2018 12:24

Další

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků