Vyřešeno- Musil - Pribyslau in Böhmen

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod Zora » pon lis 04, 2019 17:13

kajula2 píše:To nemělo být k přečtení, to má být doplnění k tomu Musilovi, co ho hledám. Zatím docela bez úspěchu- teda už jsem našla úmrtí, ale to je tak všechno

Podle mě je třeba hledat svatbu v Brně, u ní bych tipovala, že přišla do Brna za prací, služka nebo do textilky. (samozřejmě bez záruky, jen moje úvaha)

Dívala jsem se do zábrdovické farnosti, ale tam se sice nějaký Musil žení, ale nevěsta je jiná, víc jsem toho nestihla :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 18:27

Já zkusím tedy prohledat Brno ještě jinde. U Tomáše nejsou, tam mají děti a oba úmrtí. Zkusím jiné farnosti. Já je totiž nenašla ani v té její vesnici. A Musila zatím vůbec narození.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 20:04

Jinak tedy zkusím i ty Zábrdovice. Ono když se narodila ta mnou první dohledana dcera a ta, co je naše, tak jemu bylo cca 36, jí bylo 30. Tudíž asi dost velká pravděpodobnost, že aspoň jeden z nich už za sebou nějakou svatbu měl. No, uvidíme, kam se dostanu
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod Zora » pon lis 04, 2019 20:18

kajula2 píše:Jinak tedy zkusím i ty Zábrdovice. Ono když se narodila ta mnou první dohledana dcera a ta, co je naše, tak jemu bylo cca 36, jí bylo 30. Tudíž asi dost velká pravděpodobnost, že aspoň jeden z nich už za sebou nějakou svatbu měl. No, uvidíme, kam se dostanu


Mě mate, že Musil Anton a Musilová Antonie nejsou dohledatelní v brněnských sčítáních. Jako by se odstěhovali mimo tehdejší Brno, třeba jen do okrajových částí (dnešních)
Anton Musil i Antonie Musilová se dají najít, ale mně se jeví všechny osoby s tímto jménem jako "cizí", nesouhlasí povolání, nebo věk dětí a tak...

Psala jste, že jste našla úmrtí Antona, možná jsem to přehlédla, můžete ho ještě vložit? Hledám nějakou čitelnou adresu, u dcer to nepřečtu, Vy asi také ne a do čtení zatím nic nevkládáte....
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 21:11

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=184

Tohle by podle mě mělo odpovídat. Jak věkově pravděpodobně, tak dobou smrti, když se vdávala Johana,tak už nežil. Na straně 347 by měla být Antonie- tam by to taky mohlo být - věk a rok úmrtí by odpovídal roku narození.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 21:13

Jinak u narození dcer figuruje Malá Nová, tak nevím, kde přesně mohli bydlet, ale mělo by to být přímo Brno.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 21:16

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=173

Ještě mě napadá,jestli by u téhle dcery nemohlo být nějaké vodítko- teď teprve jsem si všimla dole toho data, tak jestli to se netýká svatby- vpravo nahoře
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 21:46

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=130

Našla jsem tu svatbu konečně :) Kdybych tomu záznamu narození dcery věnovala víc pozornosti, tak už mohla být :)
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod Zora » pon lis 04, 2019 22:09

kajula2 píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8100/?strana=130

Našla jsem tu svatbu konečně :) Kdybych tomu záznamu narození dcery věnovala víc pozornosti, tak už mohla být :)


Gratulace :-), prozradím, že jsme ji taky našla, ale neměla jsem čas hodit to na fórum, aspoň jsem Vám nesebrala radost z nálezu .
Tak ještě zjistit, co je tam napsáno. :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 22:36

No,ale byl to zážitek ☺️ hlavně mě mate, že tam je zas jiné místo otce, ale tím pádem se bude asi jednat o Přibyslav, kterou jsem původně myslela, takže zabrousit do jihočeského archivu asi, jestli se nemylim.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod Zora » pon lis 04, 2019 22:39

https://digi.ceskearchivy.cz/8104/40

levá strana dům č. 96 Týn nad Vlatavou.
A už si nechejte si zápisy číst, :-) pusťte se do kurentu, ono to jinak nepůjde. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 22:59

Děkuji mnohokrát. Kurent už tak nějak i trochu zvládám, ale někdy to je tak naškrabané, že to moc neprectu. U toho zápisu mi spíš dělal problém najít správný český název té obce. Věděla jsem, že to je něco s Vltavou, ten Týn mě pak tak nějak napadl, ale už ne prohodit ty dvě slova. Nicméně me původní hledání v jihočeském archivu bylo správné, jen ta obec krapet mimo. Pak se můžu divit, že to nemůžu najít.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Vyřešeno- Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod Zora » pon lis 04, 2019 23:03

Inu, hlavně byste měla věděla, že Antonín se narodil jako nemanželský a že u zápisu máte datum svatby, to je podstatné.
Ostatní zkuste vložit do sekce čtení, opravdu důrazně doporučuji.,,.. třeba u výše zmiňovaných dcer myslím nemáte přečtené správné jméno... (můžu se plést, dopodrobna jsem to nestudovala)
Opravdu je důležité, abyste ze zápisu dostala naprosto všechny údaje, i maličkost může hrát velkou roli.
Je to sice děs (myslím prokousávat se zápisy v kurentu) , ale bez kurentu a správného čtení nemáte v matrikách šanci.
Když se podíváte zpětně, měla jste v zápisech jak adresu, tak dokonce mi tu svatbu... Jenže jste spěchala, nechtěla jste se zdržovat se čtením... a stálo Vás to víc času než když to uděláte poctivě.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29133
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vyřešeno- Musil - Pribyslau in Böhmen

Příspěvekod kajula2 » pon lis 04, 2019 23:19

No, u té svatby byl spíše problém ten, že jsem tu dceru odsunula na vedlejší kolej a věnovala se té, která je pro mě bližší. Až jsem zpětně znovu prohledávala matriku, jestli nenajdu ještě nějaké děti, tak jsem si teprve všimla te poznámky. Hlavně jsem původně šla automaticky do vesnice matky. Pak mě napadla možnost hledat v místě narození dcer, jenže tam taky nebyla. Ono kdyby. Teď už vím, že je důležité zaměřit se na všechny potomky a ne jen na ty pro mě důležité. Zas dobré ponaučení.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků