Uršula Kubovská nar. cca 1775-1780 Kojetín

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Uršula Kubovská nar. cca 1775-1780 Kojetín

Příspěvekod alče » pát lis 01, 2019 22:14

Pátrám zatím marně po matričním zápisu narození mojí pra...….babičky.

Vdala se, měla děti, žila a zemřela ve Starých Hutích. Podle údaje u svatby jednoho z jejích synů pocházela z Kojetína.
1761 - v Kojetíně jsem našla téměř jistě svatbu jejích rodičů - Franze Kubovského a Anny Hradilové. Nenašla jsem tam ale narození Uršuly, ani žádného jiného dítěte tohoto páru.
Anna Hradilová pocházela z Kojetína, ale Franz Kubovský pocházel ze Mšena u Mělníka. I tam jsem pro jistotu její narození hledala.

Jediný zápis, o kterém by se dalo uvažovat, uvádím níže. To by měla nevěsta 15(!) let, ale už jsem si zvykla na to, že věk u svatby nebo úmrtí bývá někdy "přibližný". Větší problém je, že v této matrice jsou často prázdné kolonky rodičů a týká se to bohužel i Uršuly.

Nejpozději od r. 1797(Uršulina svatba) žili Kubovští ve Starých Hutích. U nevěsty je uveden věk 18 let.

Budu doufat, že se někde objeví.
Al.

http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... =54#scan54
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko

Re: Uršula Kubovská nar. cca 1775-1780 Kojetín

Příspěvekod Zora » sob lis 02, 2019 0:38

Alče, ty prázdné kolonky s údaji o rodičích, by se mohly týkat nemanželských dětí, ty bývají v některých matrikách zapsány někde ke konci (konk. roku nebo matričního období).
V uváděném období je méně pravděpodobné, že by se nemanž. děti legitimizovaly.
Pokud ano (později), pak se údaje přenášely do prázdné kolonky.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29140
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Uršula Kubovská nar. cca 1775-1780 Kojetín

Příspěvekod alče » sob lis 02, 2019 13:14

Děkuju za vysvětlení, toto jsem nevěděla.
Pokud jsem to pochopila správně, jestli se tento záznam týkal Uršuly, tak mám smůlu, protože s jistotou to nikdy nebudu vědět.
To, že je u její svatby (a stejně i dále) zapsán jako otec Franz Kubovský, je jen na základě ústního sdělení otce nebo matky ?

Al.

Nějak se v tom zamotala. Rodiče se brali 1761, tato Uršula se narodila 1782, to by ji musel mít s jinou ženou a teď bych mohla spekulovat o tom, jak to bylo dál …..

Už jsem našla na konci matriky ty svobodné matky a našla jsem tam i narození této Uršuly! Takže děti svobodných matek měly v této matrice dva zápisy.
alče
 
Příspěvky: 319
Registrován: pon úno 18, 2019 11:36
Oblast pátrání: Těšínsko, Čáslavsko, Buchlovice, Nové Zámky, Nitra, Vídeň, Maďarsko,Srbsko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků