Karel Černý v Josefově, Vídeň 1835 - 8.5.1873 hledá se kde

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Karel Černý v Josefově, Vídeň 1835 - 8.5.1873 hledá se k

Příspěvekod JosefJ. » sob úno 08, 2020 12:18

Děkuji za tip. Dobový tisk jsem nezkoumal; pokud víte zpaměti nějaký odkaz, uvítám, i když jinak asi najdu do deseti minut. Pátral jsem po železničních neštěstích, po událostech při stavbě jsem zatím nešel. V době úmrtí byla už trať Jaroměř - Trutnov - státní hranice postavená, takže by šlo o událost při výstavbě. Matriky podél trati jsem zkoumal, ale nevím, zda mi některá neutekla. Pokud mi někdo orientovaný ve stavbě železnic napoví, co stavěla společnost posléze, budu rád.
***Po prozkoumání
Doplňuji k tomu tisku: Kolem daného data jsem prošel Národní listy, Bohemia, Našinec, Politik. Na základě zpráv pak matriky v Chebu (žel. nehoda), Jihlavě, úseku Poděbrady - Nymburk - Čelákovice - Karlín; bez výsledku. Novin muselo být snad víc, nemohu se dopátrat dalších titulů.
JosefJ.
 
Příspěvky: 2170
Registrován: pát led 19, 2018 20:52
Oblast pátrání: Střední a dolní Povltaví, Polabí, Podkrkonoší a Sudety od Děčínska po Krnovsko (resp. celé severovýchodní Čechy, Kladsko, Nisko, Svídnicko), české báňské oblasti (Příbramsko, Brdy, Rokycansko, Plzeňsko, Vožicko, Kladensko), Netolicko, Halič; Ždánický les

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků