Jiljí Duchek narozen okolo r.1700

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jiljí Duchek narozen okolo r.1700

Příspěvekod janamic » pát říj 11, 2019 19:59

Nevšiml jste si někdo nezvyklého jména Jiljí , psáno též Jyly, Gilly, Gÿlÿ? Hledám místo narození, později (prokazatelně od roku1718) žili Duchkové v Rosovicích u Příbramě. Otec rodiny byl Jan Duchek, sourozenci Jiljího byli Anna a Václav. Rok narození vychází z toho, že Jiljí byl r. 1720 za družbu bratrovi a při úmrtí r. 1751 byl udávaný věk 52 let. Duchkové byli poté poddaní k Dobříši a oblast od Březnice až po Prahu mám pohledanou.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Jiljí Duchek narozen okolo r.1700

Příspěvekod janamic » pon říj 14, 2019 20:39

Děkuji za tip, toho mého Duchka jsem stále nenacházím.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Jiljí Duchek narozen okolo r.1700

Příspěvekod Karla55 » pon říj 14, 2019 22:58

Panství Dobříš bylo po třicetileté válce dost vypleněné, a tak tam nejspíš poddaní přicházeli odjinud. Třeba pomůže, kde se příjmení vyskytovalo v roce 1654. Sken z GR BR jsem Vám dala do Knihovny:
viewtopic.php?f=19&t=436&p=219355&hilit=Duchek+pro+janamic#p219355
Karla55
 
Příspěvky: 1081
Registrován: pát srp 08, 2014 1:10
Oblast pátrání: Lysá n. Labem a okolí, Novojičínsko, Východní Čechy, Budišov n. Budišovkou a okolí

Re: Jiljí Duchek narozen okolo r.1700

Příspěvekod janamic » úte říj 15, 2019 15:12

Karla55 píše:Panství Dobříš bylo po třicetileté válce dost vypleněné, a tak tam nejspíš poddaní přicházeli odjinud. Třeba pomůže, kde se příjmení vyskytovalo v roce 1654. Sken z GR BR jsem Vám dala do Knihovny:
viewtopic.php?f=19&t=436&p=219355&hilit=Duchek+pro+janamic#p219355

Děkuji moc, projdu to systematicky, zatím jsem hledala podle lokality a výskytu zde na fóru (Hostouň, Žinkovy ...). Dobříšsko hodně postihla rána morová v r. 1713, myslím že moji Duchkové přišli až po ní. Bohužel v Soa nemají ve fondu tohoto velkostatku téměř žádné zhosty, pozemkové knihy zde jsou až od poloviny 18. století, prostě bída.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků