VYRESENO_Kateřina Komedová - Poštovice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYRESENO_Kateřina Komedová - Poštovice

Příspěvekod Zuzina » pát říj 11, 2019 4:13

Dobrý den,
hledám Kateřinu Komedovou z Poštovic č. 25. Narodila se okolo roku 1740 a zemřela 30.9.1802 v Poštovicích. Provdala se za Matěje Vendelína Komedu z Poštovic. Ráda bych dohledala její rodné příjmení a odkud pocházela. Svatbu s Matějem jsem bohužel nenašla, ale třeba byl někdo uspěšnější.
Předem moc děkuji.
Zuzana
Naposledy upravil Zuzina dne pon lis 11, 2019 21:59, celkově upraveno 1
Zuzina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 10, 2019 20:54

Re: Kateřina Komedová - Poštovice

Příspěvekod Zuzina » pát říj 11, 2019 16:32

Moc děkuji za rychlou odpovedˇ a cenné rady. Ano, Kateřina narozena 1759 byla jejich první dítě, které jsem našla. Svatbu jsem hledala pouze ve farnosti Kmetiněves. Nevěděla jsem, kde jinde hledat, moc děkuji za typ na jiné farnosti. Také jsem si všimla, že se príjmení někde píše s C na začátku. Rod Komedů jsem dohledala až do 17tého století, ale s manželkami se změnou příjmení je to náročnější...
Zuzina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 10, 2019 20:54

VYŘEŠENO_Re: Kateřina Komedová - Poštovice

Příspěvekod Zuzina » sob lis 02, 2019 20:12

Moniko, moc Vám děkuji. Svatbu a rod Kateřiny se mi díky Vám podařilo dohledat v SOA Litoměřice. Nikdy by mě nenapadlo tam hledat.
Zuzina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 10, 2019 20:54

Re: Kateřina Komedová - Poštovice

Příspěvekod Zuzina » čtv lis 07, 2019 18:04

V obci Vrbice. :o)
Zuzina
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 10, 2019 20:54


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků