VYRESENO - VESELY Othmar (1915) a Karel (1918)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

VYRESENO - VESELY Othmar (1915) a Karel (1918)

Příspěvekod Ludmila » pát říj 04, 2019 20:27

Dobry den,

hledam pripadne potomky manzelskeho paru Vesely Othmar a Margareta Brach. Othmar Vesely se narodil 1915 v Oleksovicich (Znojmo) a roku 1941 se ve Francii ozenil s Margaretou Brach (nar. 1918).Po skonceni valky se udajne manzele Veseli usadili v Ceskoslovensku, mozna ve Znojme , kde dle oddaciho listu v roce 1941 zili rodice pana Veseleho, Frantisek Vesely a jeho zena Marie, roz Zwedlerova.

Jsem si vedoma toho, ze ne vsechny lahve vhozene do more dojdou k adresatovi, ale kdo vi?

Dekuji vam predem za pripadnou pomoc pri hledani.
Naposledy upravil Ludmila dne ned led 19, 2020 21:24, celkově upraveno 3
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: VESELY Othmar ze Znojma nebo odjinud

Příspěvekod Zora » pát říj 04, 2019 20:44

Othmar se narodil jako nemanželský, František není jeho biologický otec.

Zde svatba jeho matky s F. Veselým 1918
http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=3
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VESELY Othmar ze Znojma nebo odjinud

Příspěvekod Ludmila » sob říj 05, 2019 7:21

Zoro, dobry den a diky za odpoved.
Ano, svatbu i narozeni obou rodicu Othmara mam vyhledane.
Pan Alain Brach z Francie, pro ktereho hledam, je synovec Othmara Veseleho a Margarety, a je presvedcen, ze ma v Cesku (anebo snad jinde) plno bratrancu a sestrenic. Jenze bude asi velky problem je najit…
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: VESELY Othmar ze Znojma nebo odjinud

Příspěvekod Zora » sob říj 05, 2019 7:48

Zkuste oslovit hřbitovní službu, mohlo by se podařit najít hrob zemřelého Františka . mohla byste dostat kontakt na nájemce hrobového místa nebo alespoň zprostředkování předání vaše vzkazu
http://znojmozelen.cz/index.php?option= ... &Itemid=12

Totéž s MěÚ
https://www.znojmocity.cz/

Osobně bych doporučovala zadat inzerát do Znojemských listů , vydává MěÚ
https://m.znojmocity.cz/assets/File.ash ... enty=70242
(zcela na konci je kontakt i na redakci).

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VESELY Othmar ze Znojma nebo odjinud

Příspěvekod Ludmila » sob říj 05, 2019 7:57

Dekuju, to mi nenapadlo… provedu!
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: VESELY Othmar ze Znojma nebo odjinud

Příspěvekod Zora » sob říj 05, 2019 8:03

Ludmila píše:Dekuju, to mi nenapadlo… provedu!


Přidejte příběh, nějaké fotky rodiny z Francie, určitě to bude pro redakci, ale i pro čtenáře zajímavé. Ať se daří. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VESELY Othmar (1915) a Karel (1918), narozeni v Oleksovi

Příspěvekod Ludmila » stř říj 23, 2019 13:13

Dobry den
preji vam vsem, co jste si moji zadost precetli.
Dluzim Zore, ktera se snazila moje patrani nasmerovat nekolika smery, informaci, jaka je situace.

Znojemske listy pan Brach zavrhl.
Mestsky urad jsem po zrale uvaze zavrhla ja, nebot nemame jediny doklad o tom, ze Othmar s Margaretou sli opravdu do Znojma, jen domnenku, vzhledem k tomu, ze tam zili rodice pana Othmara V.

Zustal hrbitov - napsala jsem na internetovou adresu, a mail se mi vratil. Opakovala jsem jeste 2x, uz mam docela slusny zaklad sbirky nedorucenych mailu…. Nevim, proc se tak deje. Nakonec jsem napsala na podatelnu MU Znojmo, s tim, ze nemohu kontaktovat hrbitovy Znojmo. Pote (snad muj mail preposlali?) jsem dostala odpoved od Spravy hrbitovu, ze manzele Frantisek a Marie Veseli skutecne ve Znjme zemreli a jsou tam rovnez pochovani, a informaci o poloze hrobu na hrbitove, ovsem nikoliv jmeno,osoby, ktera o hrob pecuje nebo ho plati. Zakon zakazujici poskytovat informace , ktery pusobi jako nedobytna hradba skoro vsude, kam se clovek obrati, i na hrbitove...
Posleze jsem odepsala pani ze Spravy hrbitova, zda je ochotna predat teto osobe vzkaz. Znovu problem s dorucenim mailu, takze jsem jej preposlala opet na info MU Znojmo, a dostala jsem odpoved, ze mohu.
Dnes jsem tedy vzkaz odeslala, a cekam, kdy dostanu uvedomneni o tom, ze muj mail nebyl dorucen. Ale ted uz vim, jak na to!

Pani z matriky v Prosimericich, kde jsou ulozeny matriky z Oleksovic, mi poslala informaci o tom, ze manzele Frantisek a Marie Veseli meli v roce 1918 jeste jedno dite, vlastne v dobe, kdy jeste manzele nebyvli, asi mesic pred svatbou. Karel Vesely, nar 1918. Asi zmenim nadpis, co kdyby se nekdo poznal?
A ted budu hledat pomoc na hrbitove ve Znojme, nekdo, kdo tam poveze chrysantemy na dusicky, treba bude tak laskav a vyfoti mi hrob Veselych.

Budu vas vsechny informovat.

L.

PS:

Vedle meho inzeratu byl cerny puntik, doufam, ze to neni za chovani..?
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: VESELY Othmar (1915) a Karel (1918), narozeni v Oleksovi

Příspěvekod Zora » stř říj 23, 2019 14:03

Černý puntík označuje pravděpodobně ty zprávy, do kterých jste přispívala.
U mě to tak funguje.
(zobrazuje se mně puntík u této zprávy, nezobrazuje se např. u zprávy Foto centrální hřbitov Znojmo, tam jsem nepřispívala).
Chováte se vzorně :-) Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VESELY Othmar (1915) a Karel (1918), narozeni v Oleksovi

Příspěvekod Ludmila » ned lis 17, 2019 14:13

http://www.vuapraha.cz/soldier/17787928

Dobry den,

podarilo se mi najit zminku o Karlu Veselem v databazi VUA Praha.

Mohl by mi prosim nekdo objasnit vyznam zkratky SV v udajich o datu a miste odvodu? Dekuji.
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: VESELY Othmar (1915) a Karel (1918), narozeni v Oleksovi

Příspěvekod Zora » ned lis 17, 2019 15:41

VS
Východní skupina československé armády

Haifa
https://mapy.cz/zakladni?x=35.0167771&y ... =4&q=Haifa

v článku o Fr, Adámkovi
https://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5 ... voj%C3%A1k)

další zmínky:
https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/p ... h-frontach

http://www.bojovali-za-ceskoslovensko.c ... tava/37-06
--------------
Zadala jsem
československé vojenské jednotky Haifa 1941

objevilo se více možných odkazů.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VESELY Othmar (1915) a Karel (1918), narozeni v Oleksovi

Příspěvekod Ludmila » ned lis 17, 2019 16:30

Zoro, dekuji. V tom poslednim odkazu - Stredni Vychod = SV
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie

Re: VESELY Othmar (1915) a Karel (1918), narozeni v Oleksovi

Příspěvekod Zora » ned lis 17, 2019 16:35

Ludmila píše:Zoro, dekuji. V tom poslednim odkazu - Stredni Vychod = SV



Jasně, souhlas.

Ti účastníci byli zjevně z mnoha míst, z mnoha zemí... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků