Vyřešeno - František Kremlička- Brno, narození cca 1901-1907

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Vyřešeno - František Kremlička- Brno, narození cca 1901-1907

Příspěvekod kajula2 » úte zář 17, 2019 7:59

Dobrý den, kdyby náhodou někdo natrefil někde na Františka Kremličku narozeného v Brně nebo okolí Emilii Kremličkové (Musilové- byla legitimována)narozené v roce 1883, tak se hlásím :) Emilie se narodila v Brně,vdala se v roce 1908 (tuším březen) za Karla Štourače. František se narodil ještě před tímto sňatkem a pravděpodobně nikdy nebyl legitimován (děda ho ve veškerých svých hlášeních prý psal jako Kremlička). Emilie se narodila pod svatým Tomášem, později se rodina přestěhovala do Husovic. Další děti Emilie se narodily v Juliánově, Františka jsem zatím nenašla. Není to akutní, ale kdyby náhodou :) Děkuji
Naposledy upravil kajula2 dne úte zář 17, 2019 10:36, celkově upraveno 1
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: František Kremlička- Brno, narození cca 1901-1907

Příspěvekod Zora » úte zář 17, 2019 8:46

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Kremlička- Brno, narození cca 1901-1907

Příspěvekod kajula2 » úte zář 17, 2019 10:22

Dobrý den, moc děkuji. Jsme ho hledala jak blbá a vy hup a je. I do té porodnice jsem koukala, ale asi jak jsem v tom ležela už dlouho, tak jsem ho nějak přeskočila asi. Nebo fakt nevím. Projela jsem Brno horem dolem, porodnici stránku po stránce :D příště to vezmu s čerstvou hlavou. Karla
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: František Kremlička- Brno, narození cca 1901-1907

Příspěvekod Zora » úte zář 17, 2019 10:29

Používejte indexy, to jde skoro samo. Pozor, u Zemské porodnice jsou dvojí "indexy", jednak narození dětí a potom seznamy dětí, které byly legitimizovány.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: František Kremlička- Brno, narození cca 1901-1907

Příspěvekod kajula2 » úte zář 17, 2019 10:35

já právě ani v indexech jsem ho nebyla schopná najít. Ale možná jsem vlezla do blbého. Hledala jsem právě jak Kremlička, tak Štourač,kdyby náhodou- ale právě děda o něm psal všude prý jako o Kremličkovi, tak mi to nesedělo. A tu matriku pro ty roky, kdy jsem věděla, že se asi musel narodit jsem jela stránku po stránce, ale už toho asi bylo hodně, tak jsem ho prostě zasklila. Díky moc.
kajula2
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon srp 26, 2019 22:12
Oblast pátrání: Štěpánov nad Svratkou, Švařec, Koroužné, Olešnička

Re: Vyřešeno - František Kremlička- Brno, narození cca 1901-

Příspěvekod Zora » úte zář 17, 2019 12:17

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=83¨
indexy naprosto čitelné.... přehledné. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29134
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků