Tomáš Pleskač dobkov / počátky

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Tomáš Pleskač dobkov / počátky

Příspěvekod Gamet » stř srp 28, 2019 15:20

Dobrý den, mám jednu otázku a ta otázka se týká osoby Tomáše Pleskače. Tomáš zemřel nejspíše v roce 1833 v Dobkově ve věku 81 let.
V Dobkově vykonával práci šafáře ale ještě před tím žil v Počátkách. Já si ovšem nejsem jistý jeho narozením protože jediné co mi na něho odpovída je odstavec v matrice který sem přikládám. Ovšem v tomto odstavci není jediná zmínka o Pleskačovi. Proto se vás chci tímto způsobem zaptat zda nemáte nějáké další informace o této osobě.
Přílohy
Tomáš Pleskač 1.jpg
Gamet
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 28, 2019 14:51

Re: Tomáš Pleskač dobkov / počátky

Příspěvekod Boza » čtv srp 29, 2019 13:23

Tohle bude problematické - matriky fú Chotěboř (a tedy i vsi Dobkov) před rokem 1788 shořely při požáru v roce 1800.

Pro změnu pro Počátky (fú Česká Bělá) není k dispozici v Zámrsku matrika O po roce 1783 - ovšem je možné, že je ještě na místním úřadě.

Na základě čeho usuzujete, že Tomáš Pleskač žil v Počátkách?
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1968
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: Tomáš Pleskač dobkov / počátky

Příspěvekod Gamet » pát srp 30, 2019 11:40

Že Tomáš žil v Počátkách usuzuji z toho že v Dobkově se narodili tři z jeho dětí, roky nar. 1802, 1800, 1797 a dále už o něm v matrikách nebyla zmínka.
Jeho jméno jsem ovšem nalezl v matrikách obce Počátky kde se narodili jeho další tři děti, roky nar. 1794, 1791, 1790.
Všechny tyto děti měl se svojí ženou Maxmiliánou Pleskačovou (Polívkovou), která schodou okolností také pocházela z Počátek.
Přikládám i odstavec z matrik. Narození dvou z jeho dětí, jedno v Dobkově kde se narodili i další dvě a jedno z Počátek které je ovšem narozené v jiném domě než jeho dva mladší sourozenci.
Přikládám také odstavec o kterém si myslím že se jedná o úmrtí Tomáše Pleskače píšu myslím, protože se mi moc nedaří přečíst jeho přímení a tak si nejsem jistý jestli se skutečně jedná o něj.
Přílohy
tomáš úmrtí.jpg
Dobkov 1833
jolann.jpg
Počátky
magdalena.jpg
Dobkov
Gamet
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř srp 28, 2019 14:51

Re: Tomáš Pleskač dobkov / počátky

Příspěvekod Boza » pát srp 30, 2019 13:33

OK, čísla konkrétních signatur a snímků by vás snad nezabila, kdo to má furt hledat :roll:

Koukněte se na Tomášovy děti z let 1790, 1791 a 1794. Za kmotra jim všem šel Mathias Pleskač. Považuji za vysoce pravděpodobné, že šlo o Tomášova bratra.

Mathias se ženil v lednu roku 1781 v Počátkách, jistě si to dohledáte. Je tam jméno jeho +otce a vesnice. Bohužel, ta vesnice vás dovede opět do farnosti Chotěboř, kde matriky shořely, takže plichta.

Jinak ano, 1833 skutečně zemřel Tomáš Pleskač.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1968
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků