Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod evapolaskova » čtv srp 15, 2019 6:24

Hledám konkrétně Jan Ehrenberger narozený 1757-8, který si vzal 23.5.1785 v Manova Lhota Kateřina Kopecký. Nikde jsem nevypátrala odkud byl ani nic o jeho předcích, prostě ke se vzal tu se vzal. Ze zápisů, které se mi podařilo dohledat byl jejich první syn prvním narozeným Ehrenbergerem v Manova Lhota, jenže i v okolních obcích Hutte, Rohozná, Svojanov, Bystré ... je jich spousta, jen tenhle ne a ne se nikde objevit. (nalzela jsem jednoho Jana narozeného nejblíže tomut roku 1751 v Hutte, ale ten hned 1752 zemřel)?
evapolaskova
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát srp 24, 2018 11:12
Bydliště: Šlapanice u Brna

Re: Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod Zora » čtv srp 15, 2019 6:50

Jako vždy pomůže vložit nalezené zápisy. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod evapolaskova » pát srp 16, 2019 4:33

Ráda, jak se sem vkládají zápisy ze Zámrsku?
evapolaskova
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát srp 24, 2018 11:12
Bydliště: Šlapanice u Brna

Re: Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod Zora » pát srp 16, 2019 5:19

Přečtěte si pokyny v sekci čtení, jak vkládat.

úložiště (Disk Google, One Drive aj., pozor na nastavení sdílení a dostatečnou velikost)
nebo image hosting (2i.cz, img24.cz, cs.imgbb.com, imagehosting.cz aj., ze Zámrsku nahrajte celou stranu)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod evapolaskova » pát srp 16, 2019 5:32

Děkuji. V tomto konkrétním případě mi to ale přijde zcela zbytečné, protože pokud u zápisu sňatku je u ženicha jen jeho jméno a věk, tak to prostě nic neřeší, není tam co vykoukat abych tak řekla. Leda že bych vložila ty zápisy s narozením některých jeho dětí, ale ani tam se nic o rodičích nebo odkud přišel nepíše, zkusím to tedy nachystat na google disk, ale dřív jak po neděli se k tomu bohužel nedostanu.
evapolaskova
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát srp 24, 2018 11:12
Bydliště: Šlapanice u Brna

Re: Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod Zora » pát srp 16, 2019 5:55

Potřebovala jste poradit, my ale nemáme věšteckou kouli, vycházíme jen z konkretních informací a snažíme se je propojit. Totéž platí i o číslování , resp. o Vašem dotazu, jak zjistit, kdo bydlel na domě č. 2.

Nemusíte to vkládat vůbec, pokud tuhle radu považujete za zbytečnou.
Není to povinnost.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Ehrneberger / Ernperger - Manova Lhota a okolí

Příspěvekod jagea » ned zář 01, 2019 13:20

Ozvěte se mě paní Evo do zpráv. Už jsem vám tam něco psala,a nevím zda jste si to přečetla. Poněvadž podle těchto řádků se mě zdá,že jste se trochu urazila,když vám tady nikdo nedokázal pomoci. Já dnes odhalila něco dalšího o příjmení Ehrenberger a navíc přes tu Kateřinu Kopeckou máme i nějaké společné prapředky nejen Kopecký ale i Benešovi.
jagea
 
Příspěvky: 149
Registrován: stř zář 04, 2013 20:25
Bydliště: Praha,Polička
Oblast pátrání: Kněževes u Olešnice,Pulkov (okres Třebíč),Příštpo,Svojanov u Poličky a okolí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků