Karel Dvořák, cca *1692, +1770, katolík, řezník, Hostomice

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Karel Dvořák, cca *1692, +1770, katolík, řezník, Hostomice

Příspěvekod laurus » čtv kvě 30, 2019 18:06

Hledám záznam o narození Karla Dvořáka, který žil jako řezník v Hostomicích, okr. Beroun, katol. farnost Bezdědice. Zde se 22.11.1722 oženil s Annou Barborou roz. Jeřábkovou z Hostomic. Umřel tamtéž 24.5.1770 ve věku cca 78 let. Měl by se tedy narodit cca v letech 1791-93.
Měli několik dětí, první se narodilo 1724. Před tímto rokem není v indexu narozených farnosti Bezdědice za roky 1664-1733 uveden žádný člověk s příjmením Dvořák. Zřejmě zde tedy žádná rodina Dvořáků nežila, Karel Dvořák se asi narodil v jiné farnosti a přišel odjinud do bydliště své manželky. Prohledal jsem všechny farnosti v okrese Beroun pro dané období, ale nenašel jsem žádného Karla Dvořáka, a z jiných Dvořáků pouze ojediněle několik rodin, které nejspíš také nemají hluboké místní kořeny. V Berouně 2-3 rodiny, z toho jeden mlynář, žádný Karel. Mimo okres Beroun nevím, kam se zaměřit.
Pokud jste někdo při svém pátrání náhodou někde v okolí okresu Beroun nebo i jinde v Čechách zaznamenal na přelomu 17. a 18. století nějaké hnízdo Dvořáků, dokonce třeba řezníků, budu rád za upozornění. Děkuji.
laurus
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 30, 2019 10:29

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků