Hledám - Wenceslaw Ostrawsky

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám - Wenceslaw Ostrawsky

Příspěvekod Krospena » pát kvě 24, 2019 8:26

Hledám místo narození předka-Wenceslaw Ostrawsky, nejstarší záznam: sňatek v roce 1801 v Dolním Benešově, kde je uveden jako mladík, není však zapsáno, kde se narodil, v Benešově ne, ani jméno rodičů. Podle údajů o věku z jeho druhé svatby a úmrtí by se měl narodit v roce 1777 nebo 1775.
Pokud máte někdo ve svém rodokmenu dceru provdanou do této rodiny, budu ráda za zprávu.

Druhý zápis vlevo nahoře ( počestný mladík W.O. podruh s počestnou pannou Veronicou dcerou domkaře Besuch)

http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... an=7#scan7
Naposledy upravil Krospena dne pát kvě 24, 2019 14:47, celkově upraveno 3
Krospena
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 27, 2019 11:58
Oblast pátrání: Opava

Re: Hledám - Wenceslaw Ostrawsky

Příspěvekod Zora » pát kvě 24, 2019 9:02

Jako vždy platí, přiložte záznam na sňatek, může to pomoci. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám - Wenceslaw Ostrawsky

Příspěvekod lpetto » pon bře 06, 2023 9:29

https://digi.archives.cz/da/permalink?x ... 682a9a7862

levá strana poslední zápis, zmína příjmení ostravsky.. včetně místa narození..
lpetto
 
Příspěvky: 384
Registrován: ned úno 20, 2022 17:46
Oblast pátrání: Bohuslavive, Závada, Bělá, Hať, Petřkovice, Šilheřovice (okres Opava, Ostrava)

Re: Hledám - Wenceslaw Ostrawsky

Příspěvekod Zora » pon bře 06, 2023 11:57

Poslední návštěva: úte pro 24, 2019 14:07

KOlegyně sem zadala pouze úkol, ale už sem nechodí, rad+ěji ji kontaktuje přes SWZ nebo email. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám - Wenceslaw Ostrawsky

Příspěvekod Krospena » čtv bře 09, 2023 15:29

Děkuji. Tohohle Petra jsem při svém pátrání nalezla před nějakou dobou a dohledala jeho kořeny v Ostravě. Patří k jiné rodové větvi, než do které patří právě můj pra....děd. Ale i tak děkuji. :-)
PS: mám nastavení na upozornění do emailu, když by se mi tady do toho vlákna někdo ozval. .-)
Krospena
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř bře 27, 2019 11:58
Oblast pátrání: Opava


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků