oo Škalda František x Marie Teplá před 1797

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

oo Škalda František x Marie Teplá před 1797

Příspěvekod Boza » pát kvě 10, 2019 19:33

Prosím, pokud by náhodou někdo narazil, případně měl v rodokmenu: hledám sňatek Františka Škaldy s Marií dcerou Jana Teplého (který je uváděn jako výměník z Třebechovic p. Orebem čp. 20).

Brali se asi před rokem 1797. Tehdy zhruba se totiž narodil neznámo kde a kdy jejich syn František.

Potíž je v tom, že František Škalda jako učitel patrně dosti cestoval, matriční záznamy jeho vnuků jej udávají v jako učitele nejen v Libňatově, ale také o kus jižněji v Letohradě (Kyšperku), Starém Plesu apod.

Mezi lety 1799-1820 byl s Marií Teplou rozhodně v Libňatově, kde Fr. Škalda učil, tamtéž v čp. 80 se jim narodilo několik dětí (SOA Zámrsk, farnost Hořičky sign. 48-9, snímky 29, 36 atd. až 68). Onen syn František cca 1797 se ženil 1819 ve Lhotě Bolehošťské, to jeho otec byl ještě v Libňatově.

Prosel jsem už všechny farnosti co mě napadly, nikde po sňatku ani stopa. Protestantské matriky jsem pravda neprohledával, protože všechny záznamy Škaldů je udávají jako katolíky. Příjmení Škalda a Teplý se např. na Třebechovicku vyskytuje, ale celý VČ kraj nejsem schopen v rozumném čase prohledat :roll: Jsou to předci mé manželky :)
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1967
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy

Re: oo Škalda František x Marie Teplá před 1797

Příspěvekod sanssouci » pát kvě 10, 2019 20:00

V Rychnově nad Kněznou zemřela 5.10.1808 jedna Kateřina Škalda.
Fara: Rychnov nad Kněznou, archiv Zámrsk.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: oo Škalda František x Marie Teplá před 1797

Příspěvekod Boza » pon kvě 27, 2019 15:05

Děkuji za tip, ve farnosti Rychnov n. Kněžnou se bohužel nebrali.

Mezitím jsem dohledal úmrtí Františka 1847 v Orlici 83 (CZEC0004D_83-33_M_00054.JPG) i jeho manželky Marie 1859 v Orlici 82 (CZEC0004D_83-33_M_00072.JPG). Zapsaná léta mě vedou k domněnce, že se brali někdy po roce 1786. Hledal jsem i narození Marie Teplé, ale ve farnosti Třebechovice se nenarodila. Víc prozatím nevím.
Romani ite domum!
Boza
 
Příspěvky: 1967
Registrován: úte říj 13, 2015 12:56
Oblast pátrání: Převážně východní Čechy


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků