Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod eugen » sob črc 21, 2012 15:17

Dobrý deň,

Môj pradedko Josef Kadeřábek sa narodil v 1868 Čechách a ako ročného ho previezli na Ukrajinu( vtedy Poľsko) a žili tam v mestečku Zdolbunov ( Volyň obl.) Jeho otec sa volal tak isto Josef. Zaoberali sa obchodovaním a vlastnili nejaké nehnuteľnosti. Zomrel pri bombardovaní 1.5.1944 v dome spolu s manželkou Olgou K. rod. Čížková. (1871 - 1.5.1944 ). Prikladám svadobnú fotku. Ak má niekto nejaké poznatky či nebodaj patril do Vašej rodiny napíšte. Verím, že sa nájde niekto kto disponuje o informáciami o presídlencoch na Volyňskú oblasť kde bola a ešte stále asi je veľká komunita čechov.
S pozdravom Eugen Čiževský
josef kadeřábek.JPG
josef kadeřábek.JPG (40.88 KiB) Zobrazeno 3208 krát
Přílohy
josef kadeřábek.JPG
josef kadeřábek.JPG (88.67 KiB) Zobrazeno 3208 krát
eugen
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon črc 18, 2011 17:13
Bydliště: Humenné, SR

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Zora » pát črc 27, 2012 11:56

ftp://ftp.mzm.cz/mtomsova/CesiVcizine/C ... ne2009.pdf

V článku je zminována Vámi uváděná vesnice a příjmení čížek, další souvislosti jsem nehledala, je to jen náhodné, pátrám po předkovi v Rusku. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod eugen » pon črc 30, 2012 16:41

Veľmi pekne dakujem, pekné čítanie, super.
eugen
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon črc 18, 2011 17:13
Bydliště: Humenné, SR

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Zora » pon črc 30, 2012 17:28

Aspoň trošku oplácím to, že jiní pomáhají mně. Hezký den. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Claricia » stř srp 01, 2012 19:10

Dobrý den,
ve Zdolbunově bydleli i moji předci, konkrétně se tam narodila moje babička. Rodina Rudolfa Králíčka (můj praděd) a Marie Adamcové (moje prabába) tam přišla z Příbrami, kde se mimo jiné vyskytovala i rodina Čížkových (matka Marie Adamcové byla rozená Čížková).
Matriky Příbrami bohužel nejsou ještě uceleně zdigitalizované, takže to bude chtít návštěvu pražského archivu.
Držím palce.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Věra Mátlová » stř srp 01, 2012 19:34

Taky moji předkové se prohnali volyňskem (babička tam působila jako učitelka na české matiční škole v Lucku). Při pátrání po nich mi moc pomohla paní doktorka Kristiánová (neboli chriss z okouna/magea), díky níž jsem se po 60 letech poznala se svou nevlastní sestrou, která se tam narodila. Chriss má hodně materiálu i z repatriací volyňských Čechů v roce 1945/46, možná by Vám mohla pomoci.
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Ladulinka » pát zář 12, 2014 17:14

Dobrý den,
mám také v rodokmenu Kadeřábky. A to: Pavlínu Zajícovou roz. Kadeřábkovou nar. 17. Září, 1866, Chodouň, okr. Hořovice. A její rodiče jsou Josef Kadeřábek a Anna roz. Hojerová (nemám údaje o tom, kdy a kde se narodili a ani data jejich rodičů). Tito Kadeřábkovi také odešli na Ukrajinu, ale nevím kam. Pavlíně se v Hlinsku na Ukrajině narodila v r. 1901 dcera, také Pavlína. Teoreticky můžeme mít společné předky. Pavlína a Josef by mohli být sourozenci. Nepíšete jméno manželky Vašeho pradědy. Dejte vědět, jestli najdete něco společného nebo nového. Jiné informace o Kadeřábcích nemám.
Lada
Ladulinka
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 24, 2014 15:08
Oblast pátrání: Zajícovi - Hlinsk (Ukrajina), Žandov, Kolvín a okolí, Chodouň, Hořovice (Kadeřábkovi, Zajícovi), Duhovi - Bikoš, Všeradice, okr. Beroun, Podcurkov (Ukrajina), Olomoucko, Šumpersko

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Ladulinka » pát zář 12, 2014 18:43

A ještě jedna informace. Mluvila jsem se svojí mamkou a ta mi říkala, že rodina její mamky Olgy (matka Pavlína r. 1901) jezdívala do Zdolbunova. Ale neví za kým. Pokud jsem to nenapsala srozumitelně tak napište a já to zkusím napsat jinak. Chtěla jsem říct, že pokud jsou Pavlína a Váš Josef příbuzní tak Pavlína s rodinou mohla jezdit ke svým rodičům Pavlíně Zajícové roz. Kadeřábkové.
Ladulinka
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte čer 24, 2014 15:08
Oblast pátrání: Zajícovi - Hlinsk (Ukrajina), Žandov, Kolvín a okolí, Chodouň, Hořovice (Kadeřábkovi, Zajícovi), Duhovi - Bikoš, Všeradice, okr. Beroun, Podcurkov (Ukrajina), Olomoucko, Šumpersko

Re: Josef Kadeřábek Olga K. r. Čížková

Příspěvekod Hopinka » ned říj 01, 2017 16:37

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda víte něco o případných dětech Josefa Kadeřábka.
Také mám v předcích Kadeřábky, pokud mám správnou informaci, tak můj děda Vladimír Kadeřábek se narodil ve Zdolbunově r. 1898 - mohl by být tedy synem Josefa.
Hopinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 01, 2017 16:34


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků