Jiří Kutil a Dorota Věnečková vyřešené

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jiří Kutil a Dorota Věnečková vyřešené

Příspěvekod Komtesa » pát bře 29, 2019 8:49

Zdravím, hledám Jiřího Kutila, jeho manželka byla Dorota Věnečková ( Wěnečková ). Vím o nich jen to, že měli 2 syny Víta 1795 - 1877 narodil se i zemřel v Klenové a Vavřince 1804 - 1880 zemřel v Týnci .
Za všechny informace děkuji.
Přeji hezký den. K
Naposledy upravil Komtesa dne stř dub 10, 2019 6:17, celkově upraveno 1
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Jiří Kutil a Dorota Věnečková

Příspěvekod L.V. » pát bře 29, 2019 19:55

Dobrý den,
vložte prosím odkazy na matriky narození a umrtí jejich synů, třeba se některým kolegům podaří něco zjistit. A v jakém Týnci, je jich víc.
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Jiří Kutil a Dorota Věnečková

Příspěvekod Komtesa » ned bře 31, 2019 6:32

L.V. díky moc , nepředpokládám, že každá malá obec je digitalizovaná, ale zkusím jim poslat e-mail. Ten "můj" Týnec je předpokládám u Klatov, ale je fakt, že jsem si dřív nezapisovala konkretizaci místa např hejtmanství, okres a pod. Už jsem se poučila.
Hezký den K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Jiří Kutil a Dorota Věnečková

Příspěvekod L.V. » ned bře 31, 2019 9:39

Tady je odkaz na umrtí Vavřince Kutila, měl manželku Marii roz Vlčkovou z Nové Vsi 28. Bylo by dobré dohledat sňatek s Marií (bude v obci Nová Ves - těch je bohužel také hodně:-) a ze zápisu by jste se možná mohla dozvědět víc o rodičích.
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... 1383&h=777
Zde je umrtí Víta, šla bych stejnou logikou, ale možná již máte sňatky nalezené, ale neposunulo Vás to v hledání Jiřího Kutila - tak jen pro jistotu:-)
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... =515&h=193
Tady je například sňatek Víta s Petronillou. Zápis č. 8 - já zápis nepřečtu, ale snad by se z něho dalo zjistit víc info. Popř. požádejte o pomoc kolegy o pomoc se čtením.
http://www.portafontium.eu/iipimage/300 ... 1104&h=414
Pěkný den, L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Jiří Kutil a Dorota Věnečková

Příspěvekod Komtesa » ned bře 31, 2019 11:21

L.V. díky, mně jde spíš o Jiřího Kutila a Dorotu Věnečkovou.
Co se týká Víta, mám jeho narození, úmrtí, sňatek s Petronillou Čechovou 8.2.1832 snad Rohozno, jeho7 dětí
U Vavřince mám nar úmrtí, manželku Marii Wlčkovou a její rodiče i jejich 6 dětí.
Už jsem poslala e-maliy na matriky Janovice ( Klenová ) i do Týnce u KT. Musím počkat, jestli se v pracovní dny ozvou
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58

Re: Jiří Kutil a Dorota Věnečková

Příspěvekod L.V. » ned bře 31, 2019 15:05

Ano, to já pochopila.
Někdy se najdou dostatečné informace o rodičích u narození dětí a svatbách, proto jsem uvedla např. tu svatbu Víta. Ale u starších matrik je to někdy složitější. Tak ať Vám to vyjde na matrice:-)
L.
L.V.
 
Příspěvky: 121
Registrován: pát pro 01, 2017 20:37

Re: Jiří Kutil a Dorota Věnečková

Příspěvekod Komtesa » ned bře 31, 2019 15:55

L.V. I tak vám díky za pomoc, i když i v matrikách jsou nesrovnalosti. U Víta se nemůžu dopočítat r narození, někde píšou, že se oženil ve 30 letech s Petronillou to by byl rok nar 1802, jinde zase, že zemřel v 82 letech a to vychází narození 1795, je to rozdíl 7 let, ale nic s tím nenadělám.
Hezký den K
Komtesa
 
Příspěvky: 98
Registrován: ned bře 23, 2014 16:58


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků