Hledám Magdalenu Schaffer(Bayer) Opava

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Hledám Magdalenu Schaffer(Bayer) Opava

Příspěvekod MaxT » ned úno 10, 2019 13:45

Dobrý den, Hledám narození a sňatek Magdaleny Schafferové rozené Bayer Franz, manželky Johanna Schaffera.
Žila s manželem v Opavě, kde od roku 1811 porodila 3 syny a zemřela v Opavě 12.5.1845. Její muž Johann zemřel v Janově na Bruntálsku 31.8.1852 a byl převezen do Opavy.
Manžel Johann Schaffer i její otec Franz Bayer byli soukenickými mistry v Opavě.
Narození všech dětí je vedeno ve farnosti Svatý duch v Opavě, úmrtí obou manželů pak v panny Marie proboštství v Opavě.

Dle zápisu o úmrtí by se měla Magdalena narodit asi 1789 a manžel Johann 1787. U obou nemohu najít kde, ani kdy přesně, o sňatku nemluvě.

První syn Franz Schaffer nar. 25.12.1811 v Opavě Svatý duch (sňatek 12.1.1834 v panny Marie proboštství Opava) měl s manželkou Theresií roz. Lischka mimo jiné syna C(K)arla, jehož děti se narodily v Bílčicích, Dvorcích a Hořejších Kunčicích.
Tam jsem pátral také. Ještě jsem zkoušel Karlovec a Karlovice.

Hledám už 40 dnů 8- 10 hodin denně a nic. Faktem je, že jsem mohl něco přehlédnout, mám špatný zrak, ale projel jsem výše zmíněné snad 20x.

Moc děkuji za případnou pomoc

Petr
MaxT
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 28, 2019 18:01

Re: Hledám Magdalenu Schaffer(Bayer) Opava

Příspěvekod Zora » stř úno 13, 2019 0:54

Zkuste vložit ještě odkazy na narození dětí, třeba jste přehlédl nějakou drobnost.
Odkud je informace, že otec Bayer byl soukenický mistr v Opavě?

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Magdalenu Schaffer(Bayer) Opava

Příspěvekod MaxT » stř úno 13, 2019 10:54

Zora píše:Zkuste vložit ještě odkazy na narození dětí, třeba jste přehlédl nějakou drobnost.
Odkud je informace, že otec Bayer byl soukenický mistr v Opavě?

Z

Dobrý den Zoro
Informace o povolání Franze Bayera je zapsána v zápise o 2. sňatku Franze Schaffera, syna Johana a Magdaleny.

Zde je odkaz na syna Franze, pro mne nejdůležitější, je přímým předkem. Jde o druhý zápis na levé straně.
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 63&scan=59

Zde je další syn Joseph Carl, druhý zápis na pravé straně:
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=262

A zde poslední syn kterého jsem našel Friedrich, druhý zápis vlevo:
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... 3&scan=287
MaxT
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 28, 2019 18:01

Re: Hledám Magdalenu Schaffer(Bayer) Opava

Příspěvekod Zora » stř úno 13, 2019 12:35

nic podstatného tam nevidím :-(

Zkuste ještě poslat odkaz na indexy svateb, je dost možné, že Magdalena přišla do Opavy s rodiči, čili - mohl by se tam ženit, vdávat ještě někdo ze sourozenců - mohly by tam být další údaje. Stejně tak se mohlo v případě Vašich předků jednat o Magdalenino druhé manželství.

Indexy Vám prohlédnu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29116
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Hledám Magdalenu Schaffer(Bayer) Opava

Příspěvekod MaxT » stř úno 13, 2019 14:38

Zora píše:nic podstatného tam nevidím :-(

Zkuste ještě poslat odkaz na indexy svateb, je dost možné, že Magdalena přišla do Opavy s rodiči, čili - mohl by se tam ženit, vdávat ještě někdo ze sourozenců - mohly by tam být další údaje. Stejně tak se mohlo v případě Vašich předků jednat o Magdalenino druhé manželství.

Indexy Vám prohlédnu. Z

Vzhledem k faktu, že Magdalena zemřela v roce 1845 údajně ve věku 56 let, narodila se tedy 1789 a syna France porodila 1811 tedy ve věku 22. let, mělo by se takřka s jistotou jednat o prvé či jediné manželství.
Manžel Johan zemřel 1952 ve věku 65.let, narodil se tedy 1787 a tudíž i u něj by se mělo jednat o první manželství.
Omlouvám se zda li se ptám jako pitomec, ale které indexy máte na mysli?
Petr
MaxT
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 28, 2019 18:01


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků