Jean Gaspar Deburau

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Jean Gaspar Deburau

Příspěvekod PetrVyk » pon led 28, 2019 0:28

Dostala se mi do ruky kniha Františka Kožíka Největší z pierotů o mimovi, který je po matce českého původu Jeanu Gasparovi Deburau (Jan Kašpar Debro). Při čtení jsem si řekl, tak když už se vrtám v těch matrikách tak si zkusím najít záznam o jeho narození... Podle řady zdrojů se narodil 31. července 1796 v Kolíně. Dokonce jsem nalezl tento přepis "Já podepsaný dosvědčují, že roku 1796, dne 31.července, byl pokřtěn ve farním chrámu Nového Kolína, královského města v Čechách, Jan Kašpar, syn Filipa Debro vojáka, a Kateřiny, rozené Kráfofé. Kmotr a kmotra byli Steiner, pekař , a Barbora, jeho manželka. Na důkaz toho jsem podepsal tento certifikát a opatřil jej obyčejnou pečeti posádky Nového Kolína dne 13.října 1802." podepsán P. František Przanowski, polní kurát. Ale prošel jsem jak katolickou tak nepravděpodobnou evangelickou matriku pro Kolín pro rok 1796 a nic... je možné, že bude existovat ještě nějaká vojenská (posádková) matrika, kde bude zapsaný? Nebo jiný nápad kde hledat?
PetrVyk
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 03, 2018 23:06
Oblast pátrání: Mouřínov

Re: Jean Gaspar Deburau

Příspěvekod Polexina » pon led 28, 2019 7:42

Polexina
 
Příspěvky: 281
Registrován: stř dub 20, 2016 20:51

Re: Jean Gaspar Deburau

Příspěvekod panama » čtv led 09, 2020 12:19

bonjour
je te donne une adresse mail ou tu trouveras des renseignements sur Jean Gaspard il est mort à PARIS https://fr.wikipedia.org/wiki/Jean-Gaspard_Deburau
Cordialement :P
michel
panama
 
Příspěvky: 233
Registrován: úte kvě 29, 2018 14:08
Bydliště: VICHY FRANCE
Oblast pátrání: kladno hudlice dusniky milin touzetin zerotin nova ves
France

Re: Jean Gaspar Deburau

Příspěvekod Ludmila » úte led 14, 2020 16:07

[attachment=0]archives_AD075ER_V3E_D_00383_00497_C.JPG[/attachmen

A tady je jeho umrti.
Přílohy
archives_AD075ER_V3E_D_00383_00497_C.JPG
Ludmila
 
Příspěvky: 214
Registrován: pát dub 03, 2009 20:19
Bydliště: Francie


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků