Sňatek Jana Čecha s Františkou roz. Filipovou (ca. 1822-44)

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Sňatek Jana Čecha s Františkou roz. Filipovou (ca. 1822-44)

Příspěvekod Dia_linn » ned led 27, 2019 18:37

Pěkný večer,

už pěkně dlouho se snažím rozlousknout jeden ořech a už nevím jak dál.
Hledám sňatek Jana Čecha s Františkou rozenou Filipovou.
Nejstarší záznam, který se jich týká, je narození jejich vnuka Josefa v Chýnově, farnost Veltrusy, okres Mělník
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/13498/77
Narození Františky Filipové jsem našla skutečně ve Sluhách 53 (farnost Sluhy, okr. Praha východ)
http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12178/36, manželům Filipovým se na stejné adrese narodilo ještě nekolik dětí.

Bohužel, svatba Jana Čecha s Františkou není zapsána ani ve Sluhách, ani v okolí, ani v širokém okolí ani v celé Praze a kdo ví co jsem ještě prohledala. Na základě poznámky o Chudenickém panství v zápise narození Josefa Čecha jsem prohledala i farnosti nad Klatovy na území toho panství. A tam příjmení Čech ani nefiguruje.
Jediné, co jsem našla, je zápis úmrtí nějakého Jana Čecha v Kbelích, dnes Praha (http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=CD4C195CF53B4D14A174C1A19FF64228&scan=109#scan109), ale nevím, jestli je to fakt on.

Nepodařilo se mi najít ani zápis narození dcery Marie, matky nemanželského Josefa.

Tak kdybyste na tuhle rodinu někdy narazili nebo měli nějaký nápad, sem s tím :-)

Díky Markéta
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí

Re: Sňatek Jana Čecha s Františkou roz. Filipovou (ca. 1822-

Příspěvekod janamic » ned led 27, 2019 21:27

To Chudenické panství v zápise asi pouze znamená, že byli poddaní Černína z Chudenic - větve vinořské, prohledala bych i panství Dymokury (31 obcí)
Pokud máte prohledanou Prahu, tak bych zkusila Vídeň, kde mohli oba sloužit.
Miana
janamic
 
Příspěvky: 1788
Registrován: sob čer 29, 2013 13:28
Oblast pátrání: Podbrdský kraj, Prácheňský kraj, Jižní Čechy, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Re: Sňatek Jana Čecha s Františkou roz. Filipovou (ca. 1822-

Příspěvekod Zora » ned led 27, 2019 21:48

Já se v Čechách moc neorientuju, ale hledala jste v obci Kbely č. 15?

Karlínský okres nebyl zas tak velký... jestli tam ale zasahovalo i panství chudenické,m to netuším...Ale pořád si myslím, že jsem asi špatně pochopila.
Předem se omlouvám. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Sňatek Jana Čecha s Františkou roz. Filipovou (ca. 1822-

Příspěvekod Dia_linn » pon led 28, 2019 10:39

janamic píše:To Chudenické panství v zápise asi pouze znamená, že byli poddaní Černína z Chudenic - větve vinořské, prohledala bych i panství Dymokury (31 obcí)
Pokud máte prohledanou Prahu, tak bych zkusila Vídeň, kde mohli oba sloužit.



Díky za tip, to mě nenapadlo, dám se do toho!
Mark.

Tak tedy panství Dymokury také nic.
Ta Vídeň mě děsí, je tam těch matrik víc než v Praze....
Přemýšlej o minulosti a budeš znát budoucnost (čínské přísloví)
Uživatelský avatar
Dia_linn
 
Příspěvky: 864
Registrován: pát říj 05, 2012 14:17
Bydliště: Plzeň
Oblast pátrání: farnosti Bezdědice, Borotice, Dobříš, Neumětely, Pičín, Starý Knín, Svaté Pole, Višňová (Středočeský kraj), farnosti v okr. Plzeň-jih a Plzeň + okolí


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků