Brejchovi (mlynáři) z Kopaniny

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Brejchovi (mlynáři) z Kopaniny

Příspěvekod MagFuchs » stř led 23, 2019 18:37

Dobrý den,
Hledám co nejvíce informací o mlynářské rodině Brejchových ze Zadní Kopaniny.
Dle různých stránek na internetu jsem zjistila, jak se mlýn přibližně dědil (moji předci byli vždy mladší ze sourozenců, tzn. v mlýně žili, ale nevlastnili ho, a příslušná matrika (Ořech 01, http://ebadatelna.soapraha.cz/d/10681/1) bohužel začíná až narozením dětí bratra vlastníka, tzn. nevím, kdy přesně začali moji předci být "ti mladší"), ale nevím, kde bych našla nějaké dobové dokumenty - ani nedoufám v kupní smlouvu, ale určitě bych se ráda podívala do kopaninské kroniky, a byla bych vděčná i za jakékoli jiné záznamy informující o chodu mlýnu nebo hlubší historii rodiny Brejchových.
Moc děkuji :)
MagFuchs
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 27, 2018 20:59
Oblast pátrání: Řeporyje, Zbuzany, Ořech, Chrášťany, Chýně, Chýnice, Zličín, Zadní Kopanina; Beroun, Velká Mořina, Loděnice

Re: Brejchovi (mlynáři) z Kopaniny

Příspěvekod pentagun » čtv led 24, 2019 8:28

Jan Brejcha je také můj předek. Podle informací mlynařil v polovině 17. století na dvou mlýnech. Po jeho smrti v roce 1675 dostal Hořejší mlýn jeho starší syn Vavřinec, mladší Jiřík dostal Dolejší mlýn.
TY Tomáš
Uživatelský avatar
pentagun
 
Příspěvky: 350
Registrován: úte dub 01, 2014 8:04
Bydliště: Mořinka
Oblast pátrání: okres: Benešov, Beroun, Hořovice, Chrudim, Karlovy Vary, Most, Písek, Plzeň-jih, Praha, Praha-západ, Příbram, Rokycany, Ústí nad Orlicí, Vídeň

Re: Brejchovi (mlynáři) z Kopaniny

Příspěvekod MagFuchs » čtv led 24, 2019 9:59

pentagun píše:Jan Brejcha je také můj předek. Podle informací mlynařil v polovině 17. století na dvou mlýnech. Po jeho smrti v roce 1675 dostal Hořejší mlýn jeho starší syn Vavřinec, mladší Jiřík dostal Dolejší mlýn.

Děkuji moc! To dost mění situaci, vzhledem k tomu, že Jiřík je i mým předkem :D
MagFuchs
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 27, 2018 20:59
Oblast pátrání: Řeporyje, Zbuzany, Ořech, Chrášťany, Chýně, Chýnice, Zličín, Zadní Kopanina; Beroun, Velká Mořina, Loděnice

Re: Brejchovi (mlynáři) z Kopaniny

Příspěvekod MagFuchs » čtv led 24, 2019 10:10

Monika píše:Určitě vám to nepomůže, protože jde o událost mnohem pozdější, ale vzpomněla jsem si, že jsem zrovna včera našla křest synovce mé pra...prababičky, kde se namotali mlynáři Brejchové, ale z Pozdně. Možná to byla nějaká větev od těch vašich, tak pokud byste se někdy v budoucnu rozhodla se jim víc věnovat, zde je zápis:

* 21. 1. 1835, Hrešice 5, narozeno a 21. 1. pokřtěno dítě Frantjssek, rodiče Frantissek Ssubrt chalupník, syn + Frantisska Ssubrta ssenkýře z Hřessic Nro. 5 a matky Kateřiny rozené Wolfowy z Hřessic N. 5, matka Anna dcera Frantisska Libecagta mlynáře z Hřessic N. 41 a matky Barbory rozené Breychowy z Pozdně, kmotři: Frantissek Breycha syn mlynaře z Pozdně, Anesska Ssubrtowa dcera ssenkyře z Hřessic; SOA Praha, Pozdeň 16, str. 46, sken 47; zápis: http://ebadatelna.soapraha.cz/d/12941/47

Děkuji moc, co vím, tak se nikdo z mých přímých předků rodu Brejchů do Pozdně nepřestěhoval, ale pokud mi zbude čas, určitě se na to zaměřím blíže :)
MagFuchs
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 27, 2018 20:59
Oblast pátrání: Řeporyje, Zbuzany, Ořech, Chrášťany, Chýně, Chýnice, Zličín, Zadní Kopanina; Beroun, Velká Mořina, Loděnice


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků