Hledám dědečka

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod stanley4 » úte črc 03, 2012 6:39

Lenik.Sutrik píše:Všem Vám velmi pěkně děkuji, to byla blesková spolupráce, již několik let podnikám různé kroky, ale nikdy bych neřekla, že mě dopředu posune razítko na fotografii, na které jsem už tolikrát koukala a nikdy nic nevykoukala.
stenly4- to byla asi trefa do černého- smekám- Řevnice mě nenapadly, zapátrala jsem v okolí a našla obec Běleč, podle vyprávění mé babičky ( bohužel již nežije) jsem si pamatovala, že děda žil v domečku pod zastávkou, cestou k zastávce se šlo do kopce a domeček dědy měl být po pravé straně, na Googlu je to přesně podle vyprávění.( prohledala jsem již mnoho vesnic, ale ještě nikdy žádná neodpovídala popisu, jako právě Běleč, jako malá jsem u toho domu jednou byla, ale nic víc než ten dům jsem si nepamatovala a všichni, kdo tam byli semnou, již nežijí) Napsala jsem email do této vesnice a budu netrpělivě čekat na odpověď, zda tam dědeček skutečně žil. Ještě jednou velké díky za Vaši obrovskou pomoc.

tak to ma teší, že sa posuniete ďalej :)
píšete, že podľa mapy je to presne tak, ako si pamätáte - ak ste pozerali "len" mapu, možno sa dá ísť ešte ďalej... postup sa pokúsim napísať čo najjednoduchšie:
keď máte otvorenú mapu Google (klasickú alebo satelitnú), vľavo je posuvník mierky s oranžovým "panáčikom" hore. Keď ho chytíte, držíte a prejdete s ním na mapu, modrou farbou sa zvýraznia ulice a cesty, ktoré sú nafotené systémom StreetView, čo znamená, že sa po tých vyznačených uliciach môžete virtuálne prechádzať. Stačí "panáčika" pustiť na vybranom mieste na mape a chvíľku počkať :) Je možné, že vybehne hlásenie, že Vám chýba nejaký ovládač alebo plugin, tak ho bude treba doinštalovať...
Snáď budete mať šťastie a "Vaša" ulica je tiež takto spracovaná... potom by sa mohli spomienky oživiť :)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod Semik » úte črc 03, 2012 9:40

stanley4 píše:tak to ma teší, že sa posuniete ďalej :)
píšete, že podľa mapy je to presne tak, ako si pamätáte - ak ste pozerali "len" mapu, možno sa dá ísť ešte ďalej... postup sa pokúsim napísať čo najjednoduchšie:
keď máte otvorenú mapu Google (klasickú alebo satelitnú), vľavo je posuvník mierky s oranžovým "panáčikom" hore. Keď ho chytíte, držíte a prejdete s ním na mapu, modrou farbou sa zvýraznia ulice a cesty, ktoré sú nafotené systémom StreetView, čo znamená, že sa po tých vyznačených uliciach môžete virtuálne prechádzať. Stačí "panáčika" pustiť na vybranom mieste na mape a chvíľku počkať :) Je možné, že vybehne hlásenie, že Vám chýba nejaký ovládač alebo plugin, tak ho bude treba doinštalovať...
Snáď budete mať šťastie a "Vaša" ulica je tiež takto spracovaná... potom by sa mohli spomienky oživiť :)

To by mohlo být výchozí místo pro procházku:)

https://maps.google.com/maps?q=%C5%99ev ... 5,,0,-7.46
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod bursica.d » úte črc 03, 2012 10:48

Přeji Vám hodně štěstí. Sama jsem ve svém šerém dávnověku podnikala něco podobného. Co si nechat udělat foto a obejít s ním tu vesnici ? Možná, že byste se dozvěěla mnoho zajímavostí. :D
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod Lenik.Sutrik » úte črc 03, 2012 12:36

stanley4- děkuji za Vaši radu, postupovala jsem dle Vašich pokynů a opravdu jsem "stála" před domečkem, který jsem si pamatovala z dětství. A dnes ráno mi odepsala paní matrikářka z Bělče- Litně, že podle mého popisu událostí se skutečně jedná o mého dědečka, který se celým jménem jmenoval Zdeněk Zdrchaný a že v obci žijí jeho příbuzní. Paní matrikářka je ochotná je oslovit a budou- li mít zájem se semnou kontaktovat, tak jim poskytne můj email. Tak toto jsem opravdu nečekala, tolik let dědečka hledám a díky Vám ho během pár hodin najdu. Všem Vám děkuji a přeji všem tolik štěstí, kolik jsem ho dnes měla já. Zdraví šťastná Lenka
Lenik.Sutrik
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon črc 02, 2012 0:22

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod zrnka písku » úte črc 03, 2012 13:07

Lenik.Sutrik píše:stanley4- děkuji za Vaši radu, postupovala jsem dle Vašich pokynů a opravdu jsem "stála" před domečkem, který jsem si pamatovala z dětství. A dnes ráno mi odepsala paní matrikářka z Bělče- Litně, že podle mého popisu událostí se skutečně jedná o mého dědečka, který se celým jménem jmenoval Zdeněk Zdrchaný a že v obci žijí jeho příbuzní. Paní matrikářka je ochotná je oslovit a budou- li mít zájem se semnou kontaktovat, tak jim poskytne můj email. Tak toto jsem opravdu nečekala, tolik let dědečka hledám a díky Vám ho během pár hodin najdu. Všem Vám děkuji a přeji všem tolik štěstí, kolik jsem ho dnes měla já. Zdraví šťastná Lenka


SUPER 8)
Uživatelský avatar
zrnka písku
 
Příspěvky: 1988
Registrován: sob led 08, 2011 22:41
Bydliště: Bílovecko

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod Milan Wölfl » úte črc 03, 2012 13:14

Tohle je krásný příběh, blahopřeji k sladkému cíli!
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod stanley4 » úte črc 03, 2012 13:20

Lenik.Sutrik píše:stanley4- děkuji za Vaši radu, postupovala jsem dle Vašich pokynů a opravdu jsem "stála" před domečkem, který jsem si pamatovala z dětství. A dnes ráno mi odepsala paní matrikářka z Bělče- Litně, že podle mého popisu událostí se skutečně jedná o mého dědečka, který se celým jménem jmenoval Zdeněk Zdrchaný a že v obci žijí jeho příbuzní. Paní matrikářka je ochotná je oslovit a budou- li mít zájem se semnou kontaktovat, tak jim poskytne můj email. Tak toto jsem opravdu nečekala, tolik let dědečka hledám a díky Vám ho během pár hodin najdu. Všem Vám děkuji a přeji všem tolik štěstí, kolik jsem ho dnes měla já. Zdraví šťastná Lenka

úžasné - mám rád šťastné konce :D
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod dobrou » úte črc 03, 2012 19:00

dobrou
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 05, 2012 14:02

Re: Hledám dědečka

Příspěvekod bursica.d » úte črc 03, 2012 21:34

Super. Gratuluji. :D
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Předchozí

Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků