Magdaléna, cca 1670, Václavov

Místo pro ty, kteří hledají konkrétní osobu nebo jen příjmení.
Pravidla fóra
Prosíme o dodržování následujících pravidel:

1. do sekce Příjmení v rodokmenech patří seznam příjmení, která se vyskytují ve vašem rodokmenu a hledáte "spřízněnou duši", která je má v rodokmenu také.
Např:
V rodokmenu mám:
Novák (Opava)
Novotný (Novojičínsko)
Nový (Ostrava a okolí)


2. do sekce Hledá se patří váš dotaz ohledně pátrání po konkrétním člověku nebo všeobecně o příjmení, které se vám nedaří najít a doufáte, že někdo jiný bude vědět.
Např:
Hledám Františku Novákovou narozenou v Praze 1854
nebo
Hledám Novotných a Nových z okolí Písku

3. sekce Původ příjmení, příjmení podobná se zabývá jazykovým, a nikoli místním, původem příjmení.

Díky za pochopení, ulehčíte tím hledání sobě i ostatním
(Při opakovaném vložení příspěvku do nesprávné sekce může být váš příspěvek smazán.)

Děkuji tímto: zrnkapísku

Magdaléna, cca 1670, Václavov

Příspěvekod klit » stř lis 14, 2018 23:48

Dobrý večer

Ať dělám co chci tak už nějaký čas nemůžu najít narození Magdalény Vávrové dcery Jana Vávru z Václavova. Vím, že měla svatbu 20.11.1701. Logicky tedy soudím, že se měla narodit mezi lety 1670 - 1680, procházel jsem to i více do minulosti i do budoucnosti ale prosrě nic :/. Zkusil by jste to prosím někdo prolítnout a utvrdit mne o tom, že tam není či mi to vyvrátit ?

Díky moc :)
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko

Re: Magdaléna, cca 1670, Václavov

Příspěvekod Dagmar8 » sob lis 17, 2018 19:03

Možná by bylo dobré dát se odkaz, nebo sken na tu svatbu
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Magdaléna, cca 1670, Václavov

Příspěvekod Zora » sob lis 17, 2018 19:19

Dagmar8 píše:Možná by bylo dobré dát se odkaz, nebo sken na tu svatbu

Taky by pomohl upřesnit, o který Václavov se jedná.... mapy.cz nabízejí 3 obce, může jich být i více... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Magdaléna, cca 1670, Václavov

Příspěvekod klit » ned lis 18, 2018 22:16

pardon, odkaz jsem zapomel vloziz. Jde o 3. zápis vlevo
Svatba Jakuba a Magdalény. Chvilku mi trvalo než jsem to zase dohledal, měl jsem za to, že svatby byvali v bydlisti nevesty tak sem ji hledal ve Vaclavovu odkud byla a kde pak spolu bydleli ale svatba se ještě odehrála v postřelmuvku odkud pochazel Jakub :)
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko

Re: Magdaléna, cca 1670, Václavov

Příspěvekod Zora » ned lis 18, 2018 22:21

klit píše:pardon, odkaz jsem zapomel vloziz. Jde o 3. zápis vlevo
Svatba Jakuba a Magdalény. Chvilku mi trvalo než jsem to zase dohledal, měl jsem za to, že svatby byvali v bydlisti nevesty tak sem ji hledal ve Vaclavovu odkud byla a kde pak spolu bydleli ale svatba se ještě odehrála v postřelmuvku odkud pochazel Jakub :)


Já ten odkaz nevidím, nevloudil se nějaký šotek?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Magdaléna, cca 1670, Václavov

Příspěvekod klit » pon lis 19, 2018 6:42

tak ted ?
http://digi.archives.cz/da/permalink?xi ... =98#scan97 .....svatba, š. zápis vlevo

http://digi.archives.cz/da/Zoomify.acti ... canIndex=0 ....a tady hledam narozeni

Mozna se stala chyba ve vkladani odkazu protoze jsem to delal na telefonu :)
klit
 
Příspěvky: 143
Registrován: pon úno 05, 2018 13:55
Oblast pátrání: šumpersko


Zpět na Hledá se!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků